http://www.webareal.cz/kscmbreclav/7-Zpravodaj-OV-KSCM

» 2017
Pietní shromáždění v Hroznatíně 25.11.2017


Beseda s účastníky 19. světového festivalu mládeže a studentstva v Soči


100 let VŘSR - Lampiónový průvod a výstřel z Aurory

Přesně 7. listopadu 2017 večer se konal Lampiónový průvod v Brně. V šest večer, už za tmy, byl sraz u sochy exekutora na Moravském náměstí. S lampióny v ruce a vzpomínkou na oslavy VŘSR z dětství jsme si poslechli poutavé vyprávění Věry Klontza - Jaklové o události, která je od roku 1989 čím dál tím víc zkreslována. Vyprávěla, jak se na demonstracích už v roce 1904 a 1905 obraceli chudí dělníci na báťušku cara. S jeho fotografiemi a pravoslavnými kříži v rukou doufali, že je v jejich zoufalství vyslyší a pomůže jim od bídy a utrpení. Místo toho dostali smršť kulek do svých řad... Není tedy divu, že útok na Zimní palác byl dílem revolučních mas... 

Průvodem městem až k Nové radnici jsme dali najevo, že se nebojíme VŘSR připomínat a oslavovat - vždyť přinesla společnost spravedlivou pro všechny bez rozdílu. 

Výstřelem z Aurory - historického děla - a zpěvem Pochodu rudých námořníků naše setkání končilo. Organizátorům - MěV Brno - patří velký dík, že se v antikomunistickém Brně takové akce nebojí pořádat. Pietní akt k 75. výročí umučení Rudolfa Filipa v koncentračním táboře Osvětim.


Holíč 2017

Setkání na pomezí

Ve znamení deště bylo 27. setkání na Slovensko – moravském pomezí v Holíči. Po dvacáté sedmé se v sobotu 19. 8. 2017 setkali Slováci, Moravané i Češi. A také letos se naplnilo heslo, provázející toto tradiční setkání, že naše národy hranice nerozdělí.

Přes dešťové kapky jsme se sešli k oslavě a připomínce 73. výročí SNP a 72. výročí osvobození Československa. Účastníky neodradil déšť, ani dlouhé, předlouhé projevy oficiálních hostí, např. předsedy KSČM Vojtěcha Filipa, který hovořil o nemocné Evropě, chaosu vyvolávaném Spojenými státy a KSČM jako realistické alternativě pro zklamané voliče v nadcházejících volbách. Předseda ÚV KSS Jozef Hrdlička byl údernější a připomněl nejen význam setkávání na pomezí, ale také význam SNP. Dále promluvil primátor města Holíče Zdenek Čambala, lídr jihomoravské kandidátky KSČM Ivo Pojezný, za mladé komunisty Filip Zachariaš, předseda OV KSČM Vyškov a za slovenskou mládež předseda Vzdoru-strany práce Stanislav Pirošík.

Pomiňme, že vedle Ivo Pojezného měli být na tribuně přítomni i další kandidáti do PS PČR, kteří v Holíči byli, č. 2 Zdeněk Tesařík, č. 3 Václav Fišer, (č. 4 Filip Zachariaš na tribuně byl a jeho zdravice za mladé komunisty byla spíše předvolebním projevem), č. 5 Emil Pernica, č. 6 Miroslav Grebeníček a další.

Marta Semelová byla v roli moderátorky opět skvělá, kulturní program byl bohatý, s vystoupením malých mažoretek ze Sobotiště se i to počasí umoudřilo a že ozvučení zajišťovala firma z Bučovic, která měla na autě logo našeho politického rivala ANO, to nebudeme nikomu říkat…

Ještěže to opékané prasátko a pivečko nikdy nezklamou a přátelství Slováků, Moravanů i Čechů vždycky nakonec utuží. Takže přátelé, po dvacáté osmé se sejdeme ve Tvrdonicích.

                  

                                                                                Adriana LehutováDětský den 2017 v Břeclavi


105. výročí narození Jana Černého


6. kemp jihomoravské mládeže - Lanžhot Křenová 2.-4.6.2017


Protest proti pochodu Sudeťáků v Brně, 20.5.2017

JUDr. Jaroslav Baťka - čestná stráž u pomníku T.G.M. Mgr. Antonín Vaněk - ČSBS Druhý zprava Ing. Jozef Štofan, předseda Společnosti česko - kubánského přátelství Brno Ing. Jozef Štofan, předseda SČKP a Jan Korbel, předseda Městské rady KČP Brno PaedDr. Anna Štofanová, Klub společenských věd Brno, za ní zleva předseda Krajské rady KČP Miroslav Vlašín a předseda MěV KSČM Martin Říha Zleva: PaedDr. Anna Štofanová, KSV Brno, Adriana Lehutová, zastupitelka města Břeclavi, Kristina Lehutová, členka ZO KSČM Břeclav Poštorná, Oto Brázdil, ZO KSČM Pozořice Předseda MěV KSČM Brno Martin Říha, poslední vpravo Zleva: Mgr. Manolis Klontzas, KS Řecka,Mgr. Věra Klontza-Jaklová, PhD., kandidátka do PS PČR, David Pazdera KSČM Brno, Jiří Fazor, KSČM Brno Zleva: David Pazdera, KČM Brno, Taťána Stiglerová, ZO KSČM Kostice, Kateřina Stiglerová, předsedkyně ZO KSČM Kostice, Mgr. Věra Klontza-Jaklová, Ph.D., kandidátka do PS PČR za KSČM Podivně zmatená mládež... PaedDr. Anna Štofanová, Klub společenských věd Brno vysvětluje dějinné souvislosti účastníkům pochodu

Noční vlci 5.5.2017 Brno, Centrální hřbitov

Zleva: Táňa Stiglerová, Katka Steglerová, Kristina Lehutová, Adriana Lehutová Předseda MěV KSČM Brno Martin Říha Hroby neznámých vojínů... Všichni pokládali kytice k památníku, tak jsme položily kytice těmto bezejmenným hrdinům

1. máj 2017

Akcí provázela s. Marta Strušková Kandidáti do PS PČR - zleva: Dagmar Švendová, Zdeněk Tesařík a Adriana Lehutová Ing. Zdeněk Tesařík pronesl hlavní projev Zdravici pronesl předseda Okresní rady KČP a kandidát do PS PČR JUDr. Jaroslav Baťka Přítomné přivítal jménem OV KSČM v Břeclavi jeho předseda JUDr.Stanislav Šprtel Cimbálová muzika Hudci Tradičně za námi přijel i soudruh Grebeníček, kterého v Břeclavi vždy rádi vidíme :-) Petr Uhlíř, předseda ZO Lanžhot a primáš CM Hudci

Štafeta k osvobození - Vrbice 13.4.2017


Pietní akt k osvobození města Břeclavi 13.4.2017


18.3.2017 - Brněnský odborný seminář: Socialismus nebo barbarství?

Seminářem provázela Věra Klontza-Jaklová Přítomné přivítal Martin Říha, předseda MěV KSČM Brno PhDr. Ľuboš Blaha, Ph.D. hovořil na téma Globalizovať či deglobalizovať: hlavná dilema súčasnej ľavice PhDr. Josef Skála, CSc. hovořil na téma  Kudy vede cesta z barbarství Mgr. Věra Klontza-Jaklová, Ph.D. hovořila na téma Historie barbarství a jak ji neopakovat PhDr. Jiří Malý, Ph.D. hovořil na téma Proměny evropské a světové ekonomiky: jak ovlivní Českou republiku? Mgr. Aleš Hubert hovořil na téma Socialismus je cestou pracujícího člověka k osvobození z imperialistického barbarství JUDr. Ivan Hrůza hovořil na téma Zmizel proletář v propadlišti dějin? Ing. Václav Fišer hovořil na téma Aktuální levicová bezpečnostní politika Mgr. Anna Mikulenková hovořila na téma Kapitalismus versus Země Dr. Jiří Boháček hovořil na téma Trpké zkušenosti Theodora Adorna Semináře se účastnilo 130 lidí

Krajská nominační konference 11.3.2017, MěV Brno Křenová


Oslava MDŽ v Klubu seniorů - 8.3.

Ve středu 8.března 2017 jsme společně v Klubu seniorů SLZa oslavili svátek MDŽ. Ženy dostaly kytičku karafiátů, přáníčko ke svátku a malé občerstvení. Popřát přišel předseda OV KSČM v Břeclavi s.JUDr. Stanislav Šprtel a tajemnice OV KSČM v Břeclavi s.Adriana Lehutová. Udělali jsme si také společné foto. Bylo to důstojné poděkování naším ženám za každodenní obětavou práci pro rodinu a také poděkování za činnost v různých spolcích a občanských sdruženích.

Milan Svrček

 MDŽ Břeclav

V neděli 5.března 2017 jsme v Břeclavi oslavili svátek MDŽ. Bylo zde přítomno něco přes 120 příznivců tohoto svátku, převážně žen. Všem ženám popřál předseda OV KSČM v Břeclavi s.JUDr. Stanislav  Šprtel a lídr kandidátky do voleb poslanecké sněmovny PČR s. Zdeněk Tesařík.

V kulturním programu vystoupil pěvecký soubor KVÍTEK z Místní organizace SDČR v Břeclavi, Kristína Lehutová s pásmem písní při kytaře a k poslechu a tanci zahrál pan Vepřek z Lednice. Pěkné odpoledne a přítomní se rozcházeli s přáním příštího setkání v roce 2018 při stejné oslavě.

Svrček Milan

 


MDŽ - Mikulov 4.3.2017

4.března 2017 jsme se zúčastnili oslav MDŽ spojených s jarní ochutnávkou vín v Mikulově. Již tradičně se této akce zúčastňujeme a letos nás příjelo z Břeclavi devět a to i s lídrem na kandidátce do  poslanecké sněmovny PČR s. Zdeňkem Tesaříkem. Byla zde přítomna i tajemnice OV KSČM v Břeclavi s. Adriana Lehutová. Předseda organizačního výboru s.JUDr. Stanislav Šprtel, nám předem zajistil stůl, organizátoři předali našim ženám kytičky, přání k MDŽ, každá dostala kávu a ke kávě zákusek, zkrátka organizace jak má být. Hlavním sponzorem této akce je Doc. PhDr. Miroslav Grebeníček CSc, který s námi u jednoho stolu přátelsky debatoval nejen o víně. Byla to pěkná akce a rádi se opět za rok zúčastníme.

Za účastníky z Břeclavi Svrček Milan10.výročí založení Klubu seniorů SLZa

1.března 2017 jsme oslavili 10.výročí založení Klubu seniorů SLZa a současně 500. společné setkání. Svou účastí nás poctili místopředseda ÚV KSČM s. Petr Šimůnek, předseda OV KSČM Znojmo s. Miroslav Vlašín, předseda OV KSČM Břeclav s .JUDr. Stanislav Šprtel, předseda OR KČP Břeclav s. JUDr. Jaroslav Baťka a předseda OV ČSBS Břeclav s. Mgr. Václav Vaněk a další hosté. Bylo to příjemné posezení a oslavení 500.setkání.

Svrček MilanOkresní konference v Břeclavi

Dne 4.2.2017 proběhla v Břeclavi Okresní nominační konference OV KSČM Břeclav. Zúčastnilo se 52 delegátů a 11 hostů. Navrhovali se kandidáti do PS PČR a kandidáti na Krajskou nominační konferenci.

O všem se dočtete v sekci Zpravodaj: Aktuální čísla.NGEyZTl