http://www.webareal.cz/kscmbreclav/7-Zpravodaj-OV-KSCM

» 2016


Pietní shromáždění k úmrtí Fidela Castra Ruz

Pietní shromáždění k úmrtí Fidela Castra Ruz

Brno, Moravské náměstí, 4.12.2016

Fidel Alejandro Castro Ruz se narodil 13.srpna 1926.

Byl kubánský prezident a premiér, revolucionář a první tajemník Komunistické strany Kuby. Vládl od roku 1959, kdy pod jeho vedením byl svržen generál Fulgencio Batista.

V den pohřbu Fidela Castra 4.prosince 2016 se konalo v Brně na Moravském náměstí u sochy Rudoarmějce Pietní shromáždění k úmrtí Fidela Castra, které pořádala Společnost Česko-kubánského přátelství.

Předseda brněnské pobočky Ing.Jozef Štofan a jeho žena Anna Štofanová, členka Klubu společenských věd, celou akci moderovali. Nejprve předseda Jozef Štofan připomněl význam kubánské revoluce, činnost Fidela Castra a život kubánských lidí, které sám při návštěvách Kuby poznal. Adriana Lehutová zazpívala píseň, přítomní občané položili k fotografii Fidela Castra květiny, zapálili svíčky a v hloučcích debatovali.

Jediný zádrhel byl, že se porouchalo ozvučení.

Svrček MilanKunětická hora

Další setkání levicově smýšlejících občanů se uskutečnilo v sobotu 3.září 2016 v krásném areálu pod Kunětickou horou. Podle organizátorů byl areál zcela zaplněn, takže tu bylo opět několik tisíc občanů.

Protože dnešní setkání se konalo pod heslem „ VOLTE KANDIDÁTY KSČM“, byla zde představena většina kandidátů do Senátu a KZ Královéhradeckého a Pardubického kraje. Za městský obvod Brno město byl zde kandidát do Senátu s.Oldřich Duchoň. Na závěr politického mítinku zazněla Internacionála.

Bylo zde mnoho stánků s dobrým sortimentem jídel a pití a počasí výborné, takže jsme odcházeli spokojeni. Využili jsme setkání s našimi představiteli a udělali jsme si pro památku fotografie.

SMBrušperk

V Brušperku se uskutečnilo 27.srpna 2016 další setkání levicově orientovaných občanů pod názvem „Česko-slovenská vzájemnost“.

Poslední dobou se Brušperk stal místem, kde se setkávají pokrokoví lidé z Čech a ze Slovenska. Letos to bylo již 24.setkání, ale v Brušperku teprve druhé, protože předešlé se konaly vždy ve Frýdlantě nad Ostravicí. Letošní setkání zahájila dechová hudba HLUČÍŇANKA, poté vystoupila se svým repertoárem Lenka Krainová, zpěvačka skupiny Proxima orchestra, která zazpívala písně známých zpěvaček.

MSDubňany 2016

Více než tisícovka lidí sledovala celé dopoledne bohatý doprovodný program, který moderovala poslankyně Marta Semelová. Zaposlouchali se do koncertu dechové hudby Slovácké kapely Romana Horňáčka i do koncertu umělecké dvojice Karel Gott Revival Morava zpěváka Josefa Boudy(kdysi byl nejmladším delegátem VI.sjezdu KSČM). Lidé tleskali i vystoupení mažoretek Minirošťandy ze Šardic a koncertování dvojic Slovenski heligonkari a domácí heligonkáři. Po celou dobu akce bavil děti i koutek Tajuplný vesmír ve spolupráci s Dagmar Švendovou a OV KSČM Břeclav. Bohatá byla i tombola.

 

 Oslava Dne dětí

V sobotu 18.června 2016 uspořádal OV KSČM Břeclav ke Dni dětí odpoledne plné her a soutěží. Letos to bylo ve znamení kosmonautiky a vesmíru. Letos slavíme 55. výročí prvního letu člověka do vesmíru a tak byla oslava i připomínkou tohoto důležitého milníku pro lidstvo. Přítomno bylo asi 250 občanů, z toho více než sto dětí. Bylo zde divadélko "Radost", soutěže o nejhezčí masku, různé soutěže v dovednosti a znalosti vesmíru, přijela městská policie s ukázkou výcviku psa, hasiči předvedli jejich techniku, byla i projížďka na koních a různé sportovní hry. Nejvíce úspěšní soutěžící byli oceněni pěknými dárky. Na závěr akce byl táborák a opékaly se špekáčky. Byla to vydařená akce.

SMSetkání hraničářů ve Znojmě

Foto ze setkání hraničářů jižní Moravy, které se konalo 11.6.2016 ve Znojmě-Oblekovicích.

SMAkce „Po stopách partyzánské brigády Jana Žižky“

Ve dnech 3.až 5.června 2016 jsme se zúčastnili  akce „Po stopách partyzánské brigády Jana Žižky“ po Ostravsku a Beskydech. Byli jsme pozváni přáteli z KČP sekce O.S.H. Ostrava. Navštívili jsme památníky osvobozovacích bojů a další zajímavá místa v Ostravě a jejím okolí. Z Břeclavi nás jelo jedenáct a za tři strávené dny jsme se v neděli vraceli plní nových dojmů. Zde jsou ve fotografiích zaznamenána místa, která jsme navštívili.

SMProtestní pochod na podporu výzvy vlasteneckých sdružení proti rozvíjejícím se aktivitám sudetských Němců v Brně

28.května 2016 jsme podpořili protestní pochod na podporu výzvy vlasteneckých sdružení proti rozvíjejícím se aktivitám sudetských Němců v Brně. Akci svolala NR KČP ve spolupráci s Jm KR KČP a dalšími vlasteneckými sdruženími v Brně. Na Komenského náměstí v Brně, u pomníku TGM se sešlo přes 200 protestujících občanů. Byly zde projevy předsedy NR KČP přítele Richtera, předsedy ČSBS přítele Vodičky a jiných politiků. Zaregistrovali jsme přítomnost poslanců Parlamentu ČR za KSČM s.Semelovou, s.Grospiče a místopředsedu ÚV KSČM s.Skálu, bývalého předsedu NR KČP přítele Jandu, představitele různých vlasteneckých sdružení a také zástupce sdružení Němečtí antifašisté. Celou akci organizoval předseda Jm KR KČP s.Vlašín. Po projevech se vydal protestní pochod před budovu magistrátu města Brna, kde zástupci protestního pochodu předali protestní petici.

SMZájezd do Brna na hrad Veveří a do Hvězdárny a planetária

21.května 2016 uspořádala OR KČP v Břeclavi zájezd do Brna na prohlídku hradu Veveří a do Hvězdárny a planetária na produkci „Sluneční superbouře“. Téměř šedesátka přihlášených zájemců z řad KČP, ČRS, ČSBS a také zájemců břeclavského SDČR byla s prohlídkou hradu a s programem v planetáriu spokojená. Svítilo nám celý den sluníčko, které přispělo k výborné náladě. Zde uvádíme obrazovou dokumentaci úspěšného zájezdu.Pietní akt k osvobození v Hustopečích

Česko-ruská společnost, z.s. Břeclav ve spolupráci s OV KSČM Břeclav uspořádala u příležitosti 71.výročí vítězství nad fašismem na vojenském pohřebišti v Hustopečích pietní akt. Letos se také pietního aktu zúčastnili členové Klubu vojenské historie Litava.

Břeclavská delegace se zastavila u tanku u Staroviček, kde položila k památníku květiny. Akce byla ukončena posezením v restauraci Zátiší.

Antonín KocmanOslava 1.máje v Břeclavi

V Břeclavi se na oslavách 1. máje sešli členové KSČM a příznivci strany, aby již tradičně společně oslavili svátek práce a svátek všech obyčejných lidí.

Vystoupila s.Marta Strušková, s. Zdeněk Tesařík, s.Dagmar Švendová, s.Stanislav Šprtel, s.Jaroslav Baťka, báseň přednesla s. Adriana Lehutová.

Degustovalo se 433 vzorků bílých a 297 vzorků červených vín.

V průběhu akce na oslavu dorazil i poslanec s.Miroslav Grebeníček a s.Josef Skála.

K poslechu vyhrávala  cimbálová muzika z primášem Petrem Uhlířem z Lanžhota.

foto Svrček MilanPietní akt k 71.výročí osvobození města Břeclavi

15.dubna 2016 proběhl pietní akt k 71.výročí osvobození města Břeclavi. V 9.30 hod. se uskutečnilo setkání veteránů se starostou města panem Ing. Pavlem Dominikem a místostarostou panem Ing. Jaroslavem Válkou na Městském úřadě. V 11.00 hod. se delegace včele s vedením města přesunula ke žluté škole, kde zástupci města a jiných sdružení a organizací položili kytičky k pamětní desce padlých a umučených ve 2.světové válce. Všichni se pak odebrali do parku u nádraží ČD, kde v 11.30 hod.proběhl pietní akt u příležitosti 71.výročí osvobození Břeclavi Rudou armádou.

Vzpomínková akce pokračovala kladením věnců u dvou památníků na městském hřbitově, dále u památníku ve Staré Břeclavi a v Poštorné.

Svrček MilanSlavnost mandloní a vína

Známé mandloňové sady v Hustopečích jsou opět v tom největším květu. 19.března 2016 se konaly Slavnosti mandloní a vína právě v Hustopečích. Byl zde velikonoční jarmark se spoustou nabídek, vystupovala tu country kapela, cimbálová muzika, dětský soubor, mužácký sbor a také zde zazněl swing, jazz a folk. Součástí slavností byl výšlap  "Mandloňovou stezkou na rozhlednu". Cestou jsme viděli  různé farmy. Zde jsou fotografie z této akce. Více informací bude uveřejněno v dubnovém OZ.                                                                    Svrček MilanOslava svátku MDŽ v Břeclavi

V neděli 6. března 2016 pořádal OV KSČM v Břeclavi tradiční oslavu Mezinárodního dne žen. V kulturním bloku vystoupily děti z národopisného souboru Žižkovjánek z Moravského Žižkova pod vedením Jaroslava Švacha a Miroslavy Kvitové.Rozešli jsme se v dobré a přátelské náladě. Doufáme, že se v tak hojném počtu sejdeme i za rok. Všem, kteří se na přípravě akce podíleli, patří obrovský dík.

Adriana LEHUTOVÁ

zastupitelka města Břeclav za KSČMOslava svátku MDŽ v Mikulově

Dne 5.března 2016 jsme se účastnili oslav svátku MDŽ spojené s koštem vína v Mikulově. Akce, která se zde organizuje s nějakou přestávkou každý rok nás zaujala, takže z Břeclavi přijíždíme tuto akci podpořit a zúčastnit se pokaždé, kdy se koná. Letos nás přijelo pět zájemců. Byli jsme nad míru spokojeni  s průběhem oslav. Každá žena obdržela kytičku, kávu a zákusek. Vyhrávala zde CM Píšťalenka z Mikulova, která hrála v předsálí velice krásné slovácké písně, ale podle názoru převážné části přítomných, by měla příště vyhrávat v sále, kde je většinová  část účastníků těchto oslav. Hlavním sponzorem této akce je Doc. PhDr. Miroslav Grebeníček CSc poslanec za KSČM v Poslanecké sněmovně PČR.  Akci pořádá Městská organizace KSČM v Mikulově. Předsedou organizačního výboru je JUDr. Stanislav Šprtel, předseda OV KSČM v Břeclavi. Bylo zde vystaveno 191 vzorků kvalitních vín . Odjížděli jsme velice spokojeni s přáním dalších stejně kvalitních oslav svátku MDŽ i v příštím období.

Za účastníky z Břeclavi Svrček Milan.Výroční schůze Okresní organizace KČP Břeclav

V pátek 29.ledna 2016 se konala výroční členská schůze Okresní organizace KČP Břeclav. Zúčastnilo se jí více než 40 členů a sympatizantů. Po skončení výroční členské schůze následovala beseda na téma „ Politicko bezpečnostní situace ve světě a její dopady  na dění v České republice“. Tuto besedu  připravil Mgr. Eduard Krainer, odborník na terorismus a extremismus. Bližší informace v okresním Zpravodaji.NTc5YTA0Mz