http://www.webareal.cz/kscmbreclav/7-Zpravodaj-OV-KSCM

» 2017
1. máj 2017

Akcí provázela s. Marta Strušková Kandidáti do PS PČR - zleva: Dagmar Švendová, Zdeněk Tesařík a Adriana Lehutová Ing. Zdeněk Tesařík pronesl hlavní projev Zdravici pronesl předseda Okresní rady KČP a kandidát do PS PČR JUDr. Jaroslav Baťka Přítomné přivítal jménem OV KSČM v Břeclavi jeho předseda JUDr.Stanislav Šprtel Cimbálová muzika Hudci Tradičně za námi přijel i soudruh Grebeníček, kterého v Břeclavi vždy rádi vidíme :-) Petr Uhlíř, předseda ZO Lanžhot a primáš CM Hudci

Štafeta k osvobození - Vrbice 13.4.2017


Pietní akt k osvobození města Břeclavi 13.4.2017


18.3.2017 - Brněnský odborný seminář: Socialismus nebo barbarství?

Seminářem provázela Věra Klontza-Jaklová Přítomné přivítal Martin Říha, předseda MěV KSČM Brno PhDr. Ľuboš Blaha, Ph.D. hovořil na téma Globalizovať či deglobalizovať: hlavná dilema súčasnej ľavice PhDr. Josef Skála, CSc. hovořil na téma  Kudy vede cesta z barbarství Mgr. Věra Klontza-Jaklová, Ph.D. hovořila na téma Historie barbarství a jak ji neopakovat PhDr. Jiří Malý, Ph.D. hovořil na téma Proměny evropské a světové ekonomiky: jak ovlivní Českou republiku? Mgr. Aleš Hubert hovořil na téma Socialismus je cestou pracujícího člověka k osvobození z imperialistického barbarství JUDr. Ivan Hrůza hovořil na téma Zmizel proletář v propadlišti dějin? Ing. Václav Fišer hovořil na téma Aktuální levicová bezpečnostní politika Mgr. Anna Mikulenková hovořila na téma Kapitalismus versus Země Dr. Jiří Boháček hovořil na téma Trpké zkušenosti Theodora Adorna Semináře se účastnilo 130 lidí

Krajská nominační konference 11.3.2017, MěV Brno Křenová


Oslava MDŽ v Klubu seniorů - 8.3.

Ve středu 8.března 2017 jsme společně v Klubu seniorů SLZa oslavili svátek MDŽ. Ženy dostaly kytičku karafiátů, přáníčko ke svátku a malé občerstvení. Popřát přišel předseda OV KSČM v Břeclavi s.JUDr. Stanislav Šprtel a tajemnice OV KSČM v Břeclavi s.Adriana Lehutová. Udělali jsme si také společné foto. Bylo to důstojné poděkování naším ženám za každodenní obětavou práci pro rodinu a také poděkování za činnost v různých spolcích a občanských sdruženích.

Milan Svrček

 MDŽ Břeclav

V neděli 5.března 2017 jsme v Břeclavi oslavili svátek MDŽ. Bylo zde přítomno něco přes 120 příznivců tohoto svátku, převážně žen. Všem ženám popřál předseda OV KSČM v Břeclavi s.JUDr. Stanislav  Šprtel a lídr kandidátky do voleb poslanecké sněmovny PČR s. Zdeněk Tesařík.

V kulturním programu vystoupil pěvecký soubor KVÍTEK z Místní organizace SDČR v Břeclavi, Kristína Lehutová s pásmem písní při kytaře a k poslechu a tanci zahrál pan Vepřek z Lednice. Pěkné odpoledne a přítomní se rozcházeli s přáním příštího setkání v roce 2018 při stejné oslavě.

Svrček Milan

 


MDŽ - Mikulov 4.3.2017

4.března 2017 jsme se zúčastnili oslav MDŽ spojených s jarní ochutnávkou vín v Mikulově. Již tradičně se této akce zúčastňujeme a letos nás příjelo z Břeclavi devět a to i s lídrem na kandidátce do  poslanecké sněmovny PČR s. Zdeňkem Tesaříkem. Byla zde přítomna i tajemnice OV KSČM v Břeclavi s. Adriana Lehutová. Předseda organizačního výboru s.JUDr. Stanislav Šprtel, nám předem zajistil stůl, organizátoři předali našim ženám kytičky, přání k MDŽ, každá dostala kávu a ke kávě zákusek, zkrátka organizace jak má být. Hlavním sponzorem této akce je Doc. PhDr. Miroslav Grebeníček CSc, který s námi u jednoho stolu přátelsky debatoval nejen o víně. Byla to pěkná akce a rádi se opět za rok zúčastníme.

Za účastníky z Břeclavi Svrček Milan10.výročí založení Klubu seniorů SLZa

1.března 2017 jsme oslavili 10.výročí založení Klubu seniorů SLZa a současně 500. společné setkání. Svou účastí nás poctili místopředseda ÚV KSČM s. Petr Šimůnek, předseda OV KSČM Znojmo s. Miroslav Vlašín, předseda OV KSČM Břeclav s .JUDr. Stanislav Šprtel, předseda OR KČP Břeclav s. JUDr. Jaroslav Baťka a předseda OV ČSBS Břeclav s. Mgr. Václav Vaněk a další hosté. Bylo to příjemné posezení a oslavení 500.setkání.

Svrček MilanOkresní konference v Břeclavi

Dne 4.2.2017 proběhla v Břeclavi Okresní nominační konference OV KSČM Břeclav. Zúčastnilo se 52 delegátů a 11 hostů. Navrhovali se kandidáti do PS PČR a kandidáti na Krajskou nominační konferenci.

O všem se dočtete v sekci Zpravodaj: Aktuální čísla. 

NDA4O