http://www.webareal.cz/kscmbreclav/7-Zpravodaj-OV-KSCM

Fotogalerie akcí
100 let VŘSR - Lampiónový průvod a výstřel z Aurory

Přesně 7. listopadu 2017 večer se konal Lampiónový průvod v Brně. V šest večer, už za tmy, byl sraz u sochy exekutora na Moravském náměstí. S lampióny v ruce a vzpomínkou na oslavy VŘSR z dětství jsme si poslechli poutavé vyprávění Věry Klontza - Jaklové o události, která je od roku 1989 čím dál tím víc zkreslována. Vyprávěla, jak se na demonstracích už v roce 1904 a 1905 obraceli chudí dělníci na báťušku cara. S jeho fotografiemi a pravoslavnými kříži v rukou doufali, že je v jejich zoufalství vyslyší a pomůže jim od bídy a utrpení. Místo toho dostali smršť kulek do svých řad... Není tedy divu, že útok na Zimní palác byl dílem revolučních mas... 

Průvodem městem až k Nové radnici jsme dali najevo, že se nebojíme VŘSR připomínat a oslavovat - vždyť přinesla společnost spravedlivou pro všechny bez rozdílu. 

Výstřelem z Aurory - historického děla - a zpěvem Pochodu rudých námořníků naše setkání končilo. Organizátorům - MěV Brno - patří velký dík, že se v antikomunistickém Brně takové akce nebojí pořádat. Pietní akt k 75. výročí umučení Rudolfa Filipa v koncentračním táboře Osvětim.


Holíč 2017

Setkání na pomezí

Ve znamení deště bylo 27. setkání na Slovensko – moravském pomezí v Holíči. Po dvacáté sedmé se v sobotu 19. 8. 2017 setkali Slováci, Moravané i Češi. A také letos se naplnilo heslo, provázející toto tradiční setkání, že naše národy hranice nerozdělí.

Přes dešťové kapky jsme se sešli k oslavě a připomínce 73. výročí SNP a 72. výročí osvobození Československa. Účastníky neodradil déšť, ani dlouhé, předlouhé projevy oficiálních hostí, např. předsedy KSČM Vojtěcha Filipa, který hovořil o nemocné Evropě, chaosu vyvolávaném Spojenými státy a KSČM jako realistické alternativě pro zklamané voliče v nadcházejících volbách. Předseda ÚV KSS Jozef Hrdlička byl údernější a připomněl nejen význam setkávání na pomezí, ale také význam SNP. Dále promluvil primátor města Holíče Zdenek Čambala, lídr jihomoravské kandidátky KSČM Ivo Pojezný, za mladé komunisty Filip Zachariaš, předseda OV KSČM Vyškov a za slovenskou mládež předseda Vzdoru-strany práce Stanislav Pirošík.

Pomiňme, že vedle Ivo Pojezného měli být na tribuně přítomni i další kandidáti do PS PČR, kteří v Holíči byli, č. 2 Zdeněk Tesařík, č. 3 Václav Fišer, (č. 4 Filip Zachariaš na tribuně byl a jeho zdravice za mladé komunisty byla spíše předvolebním projevem), č. 5 Emil Pernica, č. 6 Miroslav Grebeníček a další.

Marta Semelová byla v roli moderátorky opět skvělá, kulturní program byl bohatý, s vystoupením malých mažoretek ze Sobotiště se i to počasí umoudřilo a že ozvučení zajišťovala firma z Bučovic, která měla na autě logo našeho politického rivala ANO, to nebudeme nikomu říkat…

Ještěže to opékané prasátko a pivečko nikdy nezklamou a přátelství Slováků, Moravanů i Čechů vždycky nakonec utuží. Takže přátelé, po dvacáté osmé se sejdeme ve Tvrdonicích.

                  

                                                                                Adriana LehutováDětský den 2017 v Břeclavi


105. výročí narození Jana Černého


6. kemp jihomoravské mládeže - Lanžhot Křenová 2.-4.6.2017


Protest proti pochodu Sudeťáků v Brně, 20.5.2017

JUDr. Jaroslav Baťka - čestná stráž u pomníku T.G.M. Mgr. Antonín Vaněk - ČSBS Druhý zprava Ing. Jozef Štofan, předseda Společnosti česko - kubánského přátelství Brno Ing. Jozef Štofan, předseda SČKP a Jan Korbel, předseda Městské rady KČP Brno PaedDr. Anna Štofanová, Klub společenských věd Brno, za ní zleva předseda Krajské rady KČP Miroslav Vlašín a předseda MěV KSČM Martin Říha Zleva: PaedDr. Anna Štofanová, KSV Brno, Adriana Lehutová, zastupitelka města Břeclavi, Kristina Lehutová, členka ZO KSČM Břeclav Poštorná, Oto Brázdil, ZO KSČM Pozořice Předseda MěV KSČM Brno Martin Říha, poslední vpravo Zleva: Mgr. Manolis Klontzas, KS Řecka,Mgr. Věra Klontza-Jaklová, PhD., kandidátka do PS PČR, David Pazdera KSČM Brno, Jiří Fazor, KSČM Brno Zleva: David Pazdera, KČM Brno, Taťána Stiglerová, ZO KSČM Kostice, Kateřina Stiglerová, předsedkyně ZO KSČM Kostice, Mgr. Věra Klontza-Jaklová, Ph.D., kandidátka do PS PČR za KSČM Podivně zmatená mládež... PaedDr. Anna Štofanová, Klub společenských věd Brno vysvětluje dějinné souvislosti účastníkům pochodu

Noční vlci 5.5.2017 Brno, Centrální hřbitov

Zleva: Táňa Stiglerová, Katka Steglerová, Kristina Lehutová, Adriana Lehutová Předseda MěV KSČM Brno Martin Říha Hroby neznámých vojínů... Všichni pokládali kytice k památníku, tak jsme položily kytice těmto bezejmenným hrdinům

 

Mzc5Z