http://www.webareal.cz/kscmbreclav/7-Zpravodaj-OV-KSCM

» 2017
Beseda s účastníky 19. světového festivalu mládeže a studentstva v Soči

24.11.2017 jsme se v 17:00 hodin večer sešli v zasedací místnosti OV KSČM Břeclav s účastníky 19. světového festivalu mládeže a studentstva v Soči. Besedovat přijel Filip Škarecký, člen KSM a Levé perspektivy, Aleš Hubert, předseda ZO KSČM Zbýšov a člen KSM, Filip Zatloukal člen KSM a KSČM, za náš okres se festivalu a také besedy zúčastnily Kristina Lehutová, členka ZO KSČM Břeclav 70 a Martina Jiráková, členka ZO KSČM Břeclav 66.

Aleš Hubert přiblížil přítomným historii a účel festivalu, Filip Škarecký jeho průběh. Pak už při fotogalerii své zážitky sdělila Kristina a Martina. 

Foto z besedy ve Fotogalerii akcí

Článek Kristiny Lehutové o festivalu v prosincovém Zpravodaji nebo ve Zpravodaji zde

27. setkání na slovensko-moravském pomezí Holíč 2017

 

 Setkání v Holíči pospisuje článek v HaNo z 21.8.2017

Američané podkopávají Evropu!

Deštivý 27. ročník setkání občanů a mládeže na moravsko-slovenském pomezí se konal v sobotu ve slovenském městě Holíči, a to pod heslem »Naše národy hranice nerozdělí«. Účastníci si připomněli 73. výročí zahájení Slovenského národního povstání i 72 let od osvobození Československa. V holíčském amfiteátru promluvili k občanům lídři české i slovenské komunistické strany Vojtěch Filip a Jozef Hrdlička.

CELÝ ČLÁNEK

zdroj http://www.halonoviny.cz

Více foto ve FOTOGALERII AKCÍ

Dětský den 2017 v Břeclavi

17.6.2017 v areálu Na Vodě ve Staré Břeclavi proběhl tradiční Dětský den. Přes zamračenou oblohu a sem tam nějakou tu kapku přišlo dětí jako smetí :-)

Více foto ve Fotogalerii akcí

105. výročí narození Jana Černého

Ve středu 14.6.2017 jsme se sešli v Moravské Nové Vsi, abychom si připomněli 105. výročí narození Jana Černého, protifašistického bojovníka, popraveného 2.5.1944 gestapem. Jeho pamětní deska je umístěna na místním hřbitově - na budově, kde byla původně, se "panu majiteli" nelíbila. Obecní rada neváhala a nechala desku přemístit! Komunističtí bojovníci proti fašismu se dnes nenosí!
"Jan Černý byl vězněn na Pankráci, ale nic neprozradil. Byl přesvědčen, že kdo chce svobodu, ten musí – je – li třeba – pro ni i život obětovat. Janu Černému nikdy nešlo o to, aby zachránil sebe, on viděl dál, a pokud zachraňoval, zachraňoval druhé. Když gestapo vidělo, že s ním nic nesvede, odvezlo ho 16. dubna 1943 do Terezína a odtud do káznice „Golnova". U soudu v Berlíně byl odsouzen k smrti, ale aby byl trest krutější, byl ještě tři měsíce vězněn v Plötzensee. Dne 2. května 1944 byl popraven v Brandenburgu."
Více o Janu Černém v Archivu článků Dělnického komunistického kolektivu 

Více foto ve Fotogalerii akcí

A.L.

6. kemp jihomoravské mládeže - Lanžhot Křenová 2017

 2. - 4. června 2017 se pod záštitou jihomoravské Krajské komise mládeže konal již 6. ročník setkání jihomoravských komunistů, sympatizantů a členů spřátelených organizací. V Lanžhotě na Křenové se během tří slunečných dnů vystřídalo na 50 účastníků a hostů. Za OV KSČM a zároveň i ČRS nás navštívila s. Ivanka Laucká a s. Jan Kopeček, dále pak s. Jan Hájek a s. Martin Florus,  za Brno kandidát do PS s. Václav Fišer a s. Oldřich Duchoň, z Hodonína člen ÚV KSČM s. Jan Navrátil. Zajímavou přednášku o situaci na Ukrajině měl Nikola Čuřík Čech člen, Levé perspektivy Praha a místopředseda Společnosti přátel Luganské lidové republiky a Doněcké lidové republiky a také Alexander Velitš z Martina, člen Společnosti česko-korejského přátelství Pektusan, který nedávno navštívil KLDR. Ani letos nechyběla s. Anička Štofanová, garantka stranického vzdělávání a členka KSV Brno, v doprovodu s. Jozefa Štofana, předsedy Společnosti česko-kubánského přátelství Brno. Účastníci se sjeli nejen z Jižní a Severní Moravy, ale také z Čech a Slovenské republiky. Velkou radost jsme měli, že se letos účastnilo i hodně dětí. Zvláštní poděkování patří s. Táně Stiglerové ze ZO Kostice za výborný guláš, který nemá konkurenci široko daleko :-) 

Foto ze setkání ve Fotogalerii

1. máj 2017

Krásné počasí přálo oslavám 1. máje v Břeclavi  Kandidát do PS PČR v podzimních volbách, starosta Tvrdonic a zastupitel Jm kraje Ing. Zdeněk Tesařík přednesl hlavní projev, přítomné pozdravil jménem OV KSČM v Břeclavi jeho předseda JUDr. Stanislav Šprtel a za KČP pronesl zdravici předseda okresní rady KČP a kandidát do PS PČR JUDr. Jaroslav Baťka. "Za ženy" kandiduje do PS PČR Adriana Lehutová, Dagmar Švendová B.A., LL.M. a Kateřina Stiglerová. 

OV KSČM v Břeclavi pořádá oslavu svátku práce tradičně každý rok. Tradičně je s ní spojen i vinný košt. Snažili jsme se spočítat, kolikátý je to už roční, ale nedopočítali jsme se :-) Někdo tvrdí, že 25., někdo, že 26., jiný, že 23. ročník :-) Pamatujete si vinné košty na Zimním stadionu? Nebo před kulturákem? Jezdívaly sem i kolotoče, taková to byla velká akce. 

Teď už je skromnější, ale pořád se drží a to je hlavní. 

Více foto ve Fotogalerii akcí 

Pietní akt k osvobození Břeclavi

13.dubna 2017 jsme si připomněli osvobození Břeclavi. Město Břeclav bylo osvobozeno dne 17.dubna 1945 a  při osvobozování padlo 80 vojáků Rudé armády a 33 místních občanů.

Fotografie Milana Svrčka naleznete ve Fotogalerii akcí

Štafeta k památníku osvobození na Vrbici

13.dubna 2017 jsme položili kytičku k mohyle míru na Stráži v obci Vrbice. Obec byla osvobozena 14.dubna 1945 a při jejím osvobozování padlo 32 sovětských vojáků. Kamenný památník doplňuje kanón, pozůstatek 2.světové války.

Fotografie Milana Svrčka naleznete ve Fotogalerii akcí 

 

Seznam měst a obcí vybraných na štafetu k 72. výročí osvobození naší vlasti RA v okrese Břeclav

1/ Břeclav       -  13. 4. 2017 - pietní akt u památníku RA bude organizován MÚ Břeclav, OV KSČM bude, mít pouze účast v delegaci, v 11,30 hod.

2/ Mikulov     -  21. 4. 2017 pietní akt u památníku RA bude organizovat ZO KSČM společně s MÚ Mikulov v 16,00 hod.

3/ Hustopeče - 8. 5. 2017 pietní akt na hřbitově RA bude organizovat Česko-Ruská společnost, o. s. Břeclav, společně s OV KSČM Břeclav ve 14,00 hod.

4/ Starovičky             - 8. 5. 2017 - položení kytice u památníku RA ( u tanku) organizuje OV KSČM Břeclav společně s ČRS Břeclav ve 13,00 hod.

5/ Pavlov        -  23. 4. 2017 pietní akt u památníku RAbude organizovat ZO KSČM Pavlov společně s OÚ Pavlov v 16,00 hod.

6/ Lanžhot     -  pietní akt u památníku RA organizuje obec

7/ Tvrdonice - 12. 4. 2017  pietní akt u památníku RA organizuje OÚ Tvrdonice společně se  ZO KSČM Tvrdonice v 11,00 hod.

8/ Kostice       -  12. 4. 2017  pietní akt u památníku RA organizuje ZO KSČM Kostice v16,00 hod.

9/ Křepice      - 13. 4. 2017 – položení kytice u památníku RA organizuje OV KSČM Břeclav s ČRS Břeclav v 16,00 hod.

10/ Vrbice      - 13. 4. 2017 – položení kytice u památníku RA, organizuje OV KSČM Břeclav s ČRS Břeclav v 18,00 hod.

Přednáška o Číně

Ve čtvrtek 9.3.2017 v 16.00 hod. v sále OV KSČM  Břeclav proběhla úžasná beseda s Mgr. Zdeňkem Chmelkou  "O ČÍNĚ ".

Klip, který nám pustil na úvod, představuje Čínu pro Olympijské hry v Pekingu. Tohle nám naše média neukázala. 

 

 Y2I4ZDJhY