http://www.webareal.cz/kscmbreclav/7-Zpravodaj-OV-KSCM

» 2017

Pietní shromáždění v Hroznatíně 25.11.2017

 V sobotu 25. listopadu 2017 uspořádala Společnost Ludvíka Svobody spolu s Historickou skupinou 1. armádního sboru v SSSR, Československou obcí legionářskou, Českým svazem bojovníků za svobodu, Klubem českého pohraničí a dalšími levicovými uskupeními, setkání k uctění památky armádního generála Ludvíka Svobody u pamětního kamene před jeho rodným domem v Hroznatíně. Zde se bývalý prezident ČSSR a armádní generál Ludvík Svoboda dne 25.11.1895 narodil. Je tomu tedy již 122 let.

Obec Hroznatín má v současné době asi 110 obyvatel a rozprostírá se v Kraji Vysočina v okrese Třebíč. V roce 2013 zde byl odhalen pamětní kamen s deskou k poctě svého slavného rodáka, hrdiny SSSR a ČSSR Ludvíka Svobody. Na jeho rodném domě je umístěna od roku 1980 pamětní deska. Bylo zde v jeho rodném domě v letech 1985 - 1992 muzeum, které bylo však za nejtvrdší protikomunistické hysterie zlikvidováno. Část materiálů, které nebyly zlikvidovány, jsme si prohlédli na výstavě v prostorách statku, který přiléhá k jeho rodnému domu.

Z Břeclavi odjela na toto setkání skupina 12 členů z řad ČSBS, KČP a ČRS. Celé to organizoval předseda ČSBS Václav Vaněk a za KČP se zúčastnili předseda Jaroslav Baťka, místopředseda Jaromír Sukup, členové Vlastimil Maděra, Květoslava Svrčková, Milan Svrček a za ČRS její předseda Antonín Kocman. Za chladného a mlhavého počasí jsme na místo setkání dorazili včas, takže jsme stihli hymny SR i ČR. Po oficiálních projevech následovalo kladení věnců všech zúčastněných zástupců klubů, společností, svazů a dalších organizací. Pietního aktu se zúčastnila i dcera Ludvíka Svobody paní Zoe Klusáková.

Po skončení celého aktu setkání, přišel vhod svařák, či horká medovina, které připravili zdejší organizátoři. Nakonec nám nevadila ani ta hrozná zima. Ostatní fotografie ve Fotogalerii                                      

Milan Svrček 

převzato: http://seniori-slza-breclav.webnode.cz/nase-akce/

Beseda s účastníky 19. světového festivalu mládeže a studentstva v Soči

 24.11.2017 jsme se v 17:00 hodin večer sešli v zasedací místnosti OV KSČM Břeclav s účastníky 19. světového festivalu mládeže a studentstva v Soči. Besedovat přijel Filip Škarecký, člen KSM a Levé perspektivy, Aleš Hubert, předseda ZO KSČM Zbýšov a člen KSM, Filip Zatloukal člen KSM a KSČM, za náš okres se festivalu a také besedy zúčastnily Kristina Lehutová, členka ZO KSČM Břeclav 70 a Martina Jiráková, členka ZO KSČM Břeclav 66.

Aleš Hubert přiblížil přítomným historii a účel festivalu, Filip Škarecký jeho průběh. Pak už při fotogalerii své zážitky sdělila Kristina a Martina. 

Foto z besedy ve Fotogalerii

Článek Kristiny Lehutové o festivalu v prosincovém Zpravodaji nebo ve Zpravodaji zde

100 let VŘSR - Lampiónový průvod a výstřel z Aurory

Přesně 7. listopadu 2017 večer se konal Lampiónový průvod v Brně. V šest večer, už za tmy, byl sraz u sochy exekutora na Moravském náměstí. S lampióny v ruce a vzpomínkou na oslavy VŘSR z dětství jsme si poslechli poutavé vyprávění Věry Klontza - Jaklové o události, která je od roku 1989 čím dál tím víc zkreslována. Vyprávěla, jak se na demonstracích už v roce 1904 a 1905 obraceli chudí dělníci na báťušku cara. S jeho fotografiemi a pravoslavnými kříži v rukou doufali, že je v jejich zoufalství vyslyší a pomůže jim od bídy a utrpení. Místo toho dostali smršť kulek do svých řad... Není tedy divu, že útok na Zimní palác byl dílem revolučních mas... 

Průvodem městem až k Nové radnici jsme dali najevo, že se nebojíme VŘSR připomínat a oslavovat - vždyť přinesla společnost spravedlivou pro všechny bez rozdílu. 

Výstřelem z Aurory - historického děla - a zpěvem Pochodu rudých námořníků naše setkání končilo. Organizátorům - MěV Brno - patří velký dík, že se v antikomunistickém Brně takové akce nebojí pořádat.  

Foto ve Fotogalerii

100 let VŘSR

Dopis s. Josefa Skály, místopředsedy KSČM při příležitosti 100. výročí Velké říjnové socialistické revoluce 

/fotky5953/Dopis_ke_stemu_vyroci_VRSR-page-001.jpg

Sjezd KSČM svolán na jaro

30.10.2017

Po prvotním zhodnocení výsledku voleb do Poslanecké sněmovny se rozhodli členové Ústředního výboru KSČM svolat X. sjezd strany na duben 2018.

Na pátečním 9. zasedání ÚV KSČM v Praze jeho členové sebekriticky analyzovali fakt, že KSČM ve volbách 20. a 21. října získala 7,76 procenta hlasů, skončila na pátém místě mezi kandidujícími subjekty a přišla o osmnáct poslanců.

Předseda ÚV KSČM Vojtěch Filip prohlásil, že se nebrání přijetí odpovědnosti a nelpí na funkci, ale odvolání kohokoli již na pátečním plénu »by mohlo přinést chaos« a sám doporučil uspořádání předčasného sjezdu, který bude důkladně připraven na základě podnětů z výročních členských schůzí, okresních a krajských konferencí.

Celý článek zde

zdroj http://www.halonoviny.cz

 

 

Pietní akt k umučení Rudolfa Filipa

V pátek 13. října jsme se v Hodoníně zúčastnili pietního aktu k 75. výročí umučení učitele, revolucionáře, odbojáře a komunistického funkcionáře Rudolfa Filipa v koncentračním táboře Osvětim. K této příležitosti složila krásnou báseň básnířka Ivana Filipská st., alias Věra Levá. Poslanec PS PČR Miroslav Grebeníček shrnul v projevu bohatý i pohnutý osud Rudolfa Filipa. Vzpomenul také, že nová doba nepřeje minulým hrdinům, a že popřevratové vedení města Hodonína nejen přestalo užívat název „Sídliště Rudolfa Filipa“ v lokalitě, kde se památník nachází, ale že málem došlo k jeho odstranění. Tomu se snaží Hodonínští komunisté zabránit. Podpořit je přišla bezmála stovka lidí, zúčastnil se i poslanec PS PČR Ivo Pojezný, kytice položily delegace z Hodonína, Břeclavi, Znojma a Uherského Hradiště, své zastoupení zde měl Klub českého pohraničí i Česko-ruská společnost.

Je smutné, že samotným Hodoňákům evidentně jméno Rudolf Filip už nic neříká. Při naší státní hymně by měl v pozoru zůstat každý, kdo zaslechne její tóny, nehledě na to, jestli ví, o co se jedná. Takové národní povědomí v naší společnosti bohužel chybí. Při projevu soudruha Grebeníčka občané stále procházeli přímo před mikrofonem, i když mohli shromáždění taktně obejít. A vrcholem byl klučina sotva dvacetiletý, zababušený v kapuci, který klátivým krokem procházel kolem nás a počastoval nás nevybíravými nadávkami. Fotil naše shromáždění a patrně s peprnou poznámkou fotku vyvěsil na facebooku. To, že jsme přišli uctít jeho spoluobčana a člověka, který svým postojem, životním názorem a hlavně činy umožnil jeho narození, to se k této zabedněné persóně nikdy nedostane. Je naším úkolem neustat v připomínání takových hrdinů, jako byl Rudolf Filip, právě těmto mladým a doufat, že jednoho dne otevřou oči.

A.L.

Více foto ve Fotogalerii  autor foto: Milan Svrček

Miroslav Grebeníček volí Zdeňka Tesaříka!

Ze zápisu ONK Břeclav 4.2.2017: 10. Grebeníček Miroslav – dávám plnou podporu s. Tesaříkovi. Kopejme za stranu a dejme tak facku Sobotkovi. To jsou má slova, když se rozohním. Znám snad všechny zde přítomné a všem děkuji za věrnost straně.Těmito slovy poslanec PČR Miroslav Grebeníček na Okresní nominační konferenci v Břeclavi 4.2.2017 veřejně vyjádřil podporu dlouholétému starostovi obce na našem krásném Podluží Zdeňkovi Tesaříkovi.

Vážení občané, soudružky a soudruzi, začínáme!

Volební mítinky nám umožní se s Vámi potkat a probrat, co Vy považujete za nutné spravit v této zemi. Tam nahoře to už dávno nevědí. Víc hlav, víc rozumu – přijďte nám to říct.

13. září Moravská Nová ves, od 15:00hod. před obecním úřadem
14. září Podivín, od 15:00hod. před obchodním domem...
18. září Valtice, od 15:00hod. na náměstí
19. září Mikulov, od 15:00hod. na náměstí
20. září Břeclav, od 15:00hod. před gymnáziem
26. září Hustopeče, od 15:00hod. na náměstí
27. září Velké Pavlovice, od 16:00hod. před obecním úřadem
3. října Pohořelice, od 15:00hod. na náměstí
5. října Klobouky, od 15:00hod. na náměstí

V Mikulově, Břeclavi, Hustopečích a Pohořelicích pro radost zahraje Karel Gott revival

Rozhovor Haló novin se Zdeňkem Tesaříkem, kandidátem KSČM do Poslanecké sněmovny v Jihomoravském kraji

5.9.2017

Mrzí mě nízká volební účast, lhostejnost k veřejnému životu je ubíjející

Jste starostou obce Tvrdonice. Každodenně se setkáváte nejen s lidmi ze svého okolí, jejichž problémy musíte nejčastěji řešit. Jaké to jsou především?

V obci se setkávám s různými starostmi lidí, nejčastěji jsou to sousedské spory a rodinné trampoty. Obracejí se na mě také občané, kteří se nesplácením půjček ocitli v dluhové pasti a existenčních problémech. Ty často končí dokonce exekucí a například prodejem nemovitostí. Bohužel za mnou však většinou přijdou, až když už je pozdě, a já nejsem schopen jim z titulu své funkce nijak pomoci. Nad rámec svých povinností jsem ovšem ochoten alespoň vyhledat informace a kontaktní místa, kam se mohou obrátit a celou věc řešit. I to je má nepsaná úloha, snažím se důvěru lidí ve mě vloženou nezklamat. 

CELÝ ČLÁNEK

zdroj http://www.halonoviny.cz/

 

Jsem rozhořčena, lžou i po jeho smrti. Vdova po Miloslavu Ransdorfovi nám povyprávěla o podivných nesrovnalostech kolem úmrtí manžela, jeho švýcarském případu i co bude dál...

31.8.2017

ROZHOVOR Vdova po europoslanci KSČM Miloslavu Ransdorfovi Vlasta Ransdorfová se vyjádřila k novým informacím kolem smrti svého manžela, chování médií i k dalším okolnostem švýcarské kauzy. Potvrdilo se například, že nedostal léky, které měl dostat...

Ústav soudního lékařství prý došel k závěru, že smrt vašeho manžela Miloslava Ransdorfa nesouvisí s jeho léčbou při pobytu v cele předběžného zadržení ve Švýcarsku. Co tomu říkáte?

S těmi závěry nesouhlasím. Nemám možnost ten posudek zvrátit, ale chci ho nechat ověřit. Ale ráda bych se vyjádřila k tomu, jak zprávy na Seznamu.cz o celé věci informují

CELÝ ČLÁNEK

zdroj http://www.parlamentnilisty.cz

 

Smrt europoslance Ransdorfa nikdo nezavinil. Policie případ uzavírá

30.8.2017

Vyšetřovatelé získali klíčový posudek znalce, který řešil, jak loni zemřel europoslanec Miloslav Ransdorf. Rodina se však se závěry nechce spokojit.

Úmrtí bývalého europoslance Miloslava Ransdorfa nikdo nezavinil. Takový je závěr klíčového znaleckého posudku, který si police nechala při vyšetřování Ransdorfovy smrti zpracovat.

Případ otevřela policie před rokem a půl na podnět politikových nejbližších pozůstalých - manželky a dcery. Ty se na policii obrátily, protože jim okolnosti úmrtí přišly podezřelé. Nespokojily se proto s pouhou oficiálně stanovenou příčinou smrti, podle níž Miloslav Ransdorf zemřel loni na konci ledna v důsledku náhlé mozkové příhody.

CELÝ ČLÁNEK

Zdroj https://www.seznam.cz/zpravy

27. setkání na slovensko-moravském pomezí Holíč 2017

 

 Setkání v Holíči pospisuje článek v HaNo z 21.8.2017

Američané podkopávají Evropu!

Deštivý 27. ročník setkání občanů a mládeže na moravsko-slovenském pomezí se konal v sobotu ve slovenském městě Holíči, a to pod heslem »Naše národy hranice nerozdělí«. Účastníci si připomněli 73. výročí zahájení Slovenského národního povstání i 72 let od osvobození Československa. V holíčském amfiteátru promluvili k občanům lídři české i slovenské komunistické strany Vojtěch Filip a Jozef Hrdlička.

CELÝ ČLÁNEK

zdroj http://www.halonoviny.cz

Více foto ve FOTOGALERII

Co přinese spojení TOP a LES? Pro neangličtináře "topless" znamená "nahoře bez"

Bursík se dohodl s Kalouskem na společné kandidátce. Spolupráci vyjednávala Kateřina Jacques 

13.7.2017

TOP 09 Miroslava Kalouska a strana LES exministra životního prostředí Martina Bursíka oznámí volební partnerství. Chtějí vytvořit společný středo-pravý blok, aby sjednotili síly liberálních voličů.
 
Kecy a velkopanská nadutost z EU. Zachází s námi jako s kolonií. Nenažranost lidovců a církevní restituce. Dohoda Babiše s ODS. Místopředseda KSČM udeřil
3. 7. 2017

Místopředseda KSČM Josef Skála říká, že prezident Zeman těží i z podměrečných kvalit svých soupeřů, Babiš z rozčarování z partají, zacházejících s lidmi jako „šmejdi“ s penzisty. Republiku podle něj neohrožuje dnešní „disent“, ale ti, kdo mu nasazují psí hlavu v cizím zájmu.

Celý rozhovor na stránkách Parlamentínch listů

Nový web NAŠE PRAVDA

Byl zahájen provoz internetových stránek ve prospěch komunistického hnutí. Web NAŠE PRAVDA, tedy www.nasepravda.cz se stává otevřenou platformou pro všechny, kteří mají zájem zviditelnit své názory. Portál je otevřen i všem základním organizacím komunistů. Zanedlouho na stránkách uvedeme odkazy jednotlivých okresů a spřátelené www adresy.

Na náš web je možno posílat články a to nejenom subjektivní formy, ale také oficiální stanoviska, zprávy a informace.

Pojďme se spojit a vytvořit skutečnou jednotnou levici i na internetu. Občané takový krok požadují již hodně dlouho.

Předem děkujeme za sdílení a šíření nové web adresy, myšlenky a akce. Děkujeme také všem, kteří projekt podpoří, do projektu se přímo zapojí a nebo se začnou podílet na tvorbě textů.

Své reakce, názory, ale také články a informace prosím zasílejte na adresu redakce@nasepravda.cz

Naši pravdu najdete i na Facebooku https://www.facebook.com/nasepravda.cz/

Radovan Bazger

Stráž pod Ralskem

Jan Urban: Klíč k pochopení vládní krize – miliardy pro Diag Human
  -    -  

D4S_3766Zdroj Autor: Úřad vlády ČR

KOMENTÁŘ Andrej Babiš jako politik zneužíval média a nemluvil pravdu – naprosto stejně, jako špičky ODS a ČSSD celých více než dvacet let před ním. Hysterická reakce ČSSD, podpořená ODS a TOP 09, se ale najednou snaží dostat za každou cenu a co nejrychleji z vlády ministra financí. Proč?

Nabízí se domněnka, že celá slavná „ústavní a vládní krize“ slouží jenom k odvrácení pozornosti od skutečného problému. A zodpovědnost za něj, často za hranicí trestného jednání, mají výhradně konkrétní politici z ODS a ČSSD.

ČÍST DÁL

Dětský den 2017 v Břeclavi

17.6.2017 v areálu Na Vodě ve Staré Břeclavi proběhl tradiční Dětský den. Přes zamračenou oblohu a sem tam nějakou tu kapku přišlo dětí jako smetí :-)

Více foto ve Fotogalerii

105. výročí narození Jana Černého

Ve středu 14.6.2017 jsme se sešli v Moravské Nové Vsi, abychom si připomněli 105. výročí narození Jana Černého, protifašistického bojovníka, popraveného 2.5.1944 gestapem. Jeho pamětní deska je umístěna na místním hřbitově - na budově, kde byla původně, se "panu majiteli" nelíbila. Obecní rada neváhala a nechala desku přemístit! Komunističtí bojovníci proti fašismu se dnes nenosí!
"Jan Černý byl vězněn na Pankráci, ale nic neprozradil. Byl přesvědčen, že kdo chce svobodu, ten musí – je – li třeba – pro ni i život obětovat. Janu Černému nikdy nešlo o to, aby zachránil sebe, on viděl dál, a pokud zachraňoval, zachraňoval druhé. Když gestapo vidělo, že s ním nic nesvede, odvezlo ho 16. dubna 1943 do Terezína a odtud do káznice „Golnova". U soudu v Berlíně byl odsouzen k smrti, ale aby byl trest krutější, byl ještě tři měsíce vězněn v Plötzensee. Dne 2. května 1944 byl popraven v Brandenburgu."
Více o Janu Černém v Archivu článků Dělnického komunistického kolektivu 

Více foto ve Fotogalerii

A.L.

Smutné výročí

 27. května to bylo 75 let od atentátu na říšského protektora Reinharda Heydricha. Atentát provedla v Praze dvojice československých výsadkářů Jozef Gabčík a Jan Kubiš, kteří byli pro tento úkol vyškoleni ve Velké Británii. Oba atentátníci, spolu s dalšími pěti parašutisty, zemřeli 18. června 1942 v pravoslavném kostele sv. Cyrila a Metoděje po přestřelce s příslušníky SS a gestapa. Domácí odboj napsal už 12. května v depeši do Londýna, že „atentát by asi v ničem neprospěl spojencům a pro náš národ by měl nedozírné následky“. 

Historické hodnocení patří jiným, ale strašné následky atentátu bychom měli mít v paměti navždy.

ČÍST DÁL

Autor: Kateřina Stiglerová

My se vlků nebojíme

Od začátku dubna probíhaly v jednotlivých obcích našeho okresu pietní akty k ukončení 2. světové války. Vzpomínkové akce postupovaly tak, jak postupně Rudá armáda osvobozovala naši zemi. Kromě akcí pořádaných v našem okrese jsme se účastnili i akcí jinde. Tak si některé připomeneme.

Po stopách Rudé armády se už třetím rokem vydávají členové motorkářského klubu Noční vlci. Na svou jízdu Evropu nazvanou „Cesty vítězství“ se poprvé vydali při 70. výročí konce Velké vlastenecké války. Poprvé tak vyrazili v době, kdy více, než jindy je nutné připomínat si hrůzy války, navíc v době, kdy se ruský národ stal veřejným nepřítelem. A proto se i Noční vlci stali veřejnými nepřáteli. První ročník byl provázen silnou mediální kampaní proti jízdě po stopách osvobození. Média se snažila přesvědčit všechny o ruské provokaci. Polsko zakázalo vstup motorkářů na své území a také další země se snažili jim cestu znepříjemnit. Naštěstí jim to nevyšlo. V minulých dvou letech jsme se na mostě nad dálnicí D2 s kolonou motorkářů loučili při přejezdu na Slovensko. Letos změnili trasu. Ve čtvrtek 4. 5. jsme tak mohli přivítat Noční vlky při vjezdu do naší republiky ze Slovenska. V pátek 5. května jsme pak společně s nimi uctili památku padlých na Ústředním hřbitově v Brně. Téměř každá sovětská rodina ztratila ve válce někoho ze svých příbuzných. I v koloně jsou potomci padlých. Jeden příklad za všechny. Mezi motorkáři je i občan Čečenské republiky, jménem Šamil, který jede po stopách svého děda. Ten začal svoji pouť s Rudou armádou v r. 1941 v Brestu a došel až do Berlína v r. 1945. Fotku svého děda má Šamil nalepenou na motorce.

Z Brna se kolona vydala dál na Prahu, pak přes Děčín do Berlína. Ve všech městech je čekají lidé, kteří si spolu s nimi připomenou hrdinství jejich předků.

Této velké akce se kromě motorkářů z Ruské federace účastní i jezdci z Polska, Bulharska, Balkánu, Německa a samozřejmě i z Čech, Moravy a Slovenska. I přes snahu některých zemí, zamezit vstupu kolony na území EU, doufejme, že i příští rok Noční vlci svou trasu projedou.  

Další zajímavou akcí byl pochod Nesmrtelného pluku v Brně. Akce, která je jen o málo starší, než Cesty vítězství. V Rusku se k pochodu připojují ti, kdo chtějí uctít památku svých příbuzných. S jejich fotografií v rukou tak kráčí po celé Ruské federaci 9. května, v den konce Velké vlastenecké války, miliony lidí. Pochod se postupně přenesl do mnoha světových měst. V Brně se na letošním druhém pochodu sešlo okolo 300 účastníků. Mnozí s fotkami svých předků, to převážně Rusi, žijící tady. Ale podpořit a vzpomenout na konec války přišli i jiní. Součástí bylo i kulturní vystoupení, při kterém jsme si s ruskými hudebníky mohli zazpívat známé písničky.

Dnešní doba, média, někteří politici se snaží znevažovat hrdinství vojáků Rudé armády. Oslavy ve městech, které „osvobodili“ Američané, probíhají za silné účasti veřejnosti, médií a politických elit. O to více je důležité, účastnit se akcí, oslavujících skutečné hrdiny. Vojáky, kteří prošli tisíce kilometrů, aby za cenu mnoha milionů životů, osvobodili velkou část Evropy od nacismu a fašismu. Neupírám zásluhy i jiným armádám, ale Rudé armádě dlužíme nejvíc.   

Kateřina Stiglerová

foto ve Fotogalerii

6. kemp jihomoravské mládeže - Lanžhot Křenová 2017

 2. - 4. června 2017 se pod záštitou jihomoravské Krajské komise mládeže konal již 6. ročník setkání jihomoravských komunistů, sympatizantů a členů spřátelených organizací. V Lanžhotě na Křenové se během tří slunečných dnů vystřídalo na 50 účastníků a hostů. Za OV KSČM a zároveň i ČRS nás navštívila s. Ivanka Laucká a s. Jan Kopeček, dále pak s. Jan Hájek a s. Martin Florus,  za Brno kandidát do PS s. Václav Fišer a s. Oldřich Duchoň, z Hodonína člen ÚV KSČM s. Jan Navrátil. Zajímavou přednášku o situaci na Ukrajině měl Nikola Čuřík Čech člen, Levé perspektivy Praha a místopředseda Společnosti přátel Luganské lidové republiky a Doněcké lidové republiky a také Alexander Velitš z Martina, člen Společnosti česko-korejského přátelství Pektusan, který nedávno navštívil KLDR. Ani letos nechyběla s. Anička Štofanová, garantka stranického vzdělávání a členka KSV Brno, v doprovodu s. Jozefa Štofana, předsedy Společnosti česko-kubánského přátelství Brno. Účastníci se sjeli nejen z Jižní a Severní Moravy, ale také z Čech a Slovenské republiky. Velkou radost jsme měli, že se letos účastnilo i hodně dětí. Zvláštní poděkování patří s. Táně Stiglerové ze ZO Kostice za výborný guláš, který nemá konkurenci široko daleko :-) 

Foto ze setkání ve Fotogalerii

Využijme rok 100. výročí VŘSR k aktivizaci komunistického hnutí!

Odkaz Velkého října je stále živý V tomto roce, v jeho listopadových dnech, uplyne sto let od Velké proletářské, socialistické revoluce – od vítězství Velkého října. Tato revoluce zahájila novou epochu, epochu přechodu lidstva od kapitalismu k socialismu, jako prvé fáze komunistické společenskoekonomické formace. Toto hodnocení je od počátku devadesátých let zpochybňováno i těmi, kteří se i dnes hlásí k marxismu, k tzv. „tvořivému marxismu“. ČÍST DÁL

Zdroj Dialog

Ministr Herman vytočil komunisty, až se bušilo do sněmovních lavic

25.5.2017

Článek naleznete ZDE , obrázek si uděljte sami. Daleko zajímavější je informace od přímého účastníka zasedání PČR s. Josefa Šenfelda. Přepis z jeho facebookového profilu:

Josef Šenfeld přidal 9 nových fotek3 hod · 
Doporučuji:Písemná interpelace V. Filipa na M. Stropnického ve věci dohody o přidruž. 4. brigády AČR k velení něm. 10. divize. http://www.psp.cz/sqw/text/tiskt.sqw?o=7&ct=1119&ct1=0 
Následně připojím stenozáznam:
Komentáře
Zdenko Hrabal
Zdenko Hrabal Dát naše vojáky k disposici Němcům, to je vlastizrádný čin. Sbírka zrádců z ANO jest nevolitelná .
 · Odpovědět · 
3
 · 2 hod
Josef Šenfeld
Josef Šenfeld Čtvrtek 25. května 2017

Místopředseda PSP Vojtěch Filip: Děkuji, vážený pane předsedo. Vážený pane ministře, paní a pánové, interpeloval jsem pana ministra obrany, příslušný tisk 1119 máte u sebe. Stručně jenom uvedu důvod mé interpelace.

ČÍST DÁL

Protest proti pochodu Sudeťáků v Brně, 20.5.2017

Celá akce  zorganizovaná KČP začala ve 13:00 hod. u sochy T. G. Masaryka. Aktivně se jí z našeho okresu zúčastnili i členové Okresní organizace KČP Břeclav vedení JUDr. Jaroslavem Baťkou, členové ČRS v čele s předsedou Antonínem Kocmanem a členové ČSBS pod vedením Mgr. Václava Vaňka.

Hlavním bodem byl ale protest proti samotnému "Pochodu smíření" z Pohořelic do Brna. Tento pochod by měl smířit... Koho vlastně? Mrtvé z Kounicových kolejí? S kým? Po válce bylo dost pamětníků, aby věděli, koho z udavačů a vyznavačů fašistického Německa poslat do jejich milované Říše! U Pohořelic na úplavici zahynulo opravdu hodně odsunutých brněnských Němců - na úplavici, ne na kulku, jak se nám to snaží namluvit novodobí přepisovači dějin.

A jak vypadá aktivní protest? Večer na "Mendláku" to bylo dobrý, v čele pochodovačů nešel nikdo "oficiání", třeba ministr Herman KDU-ČSL) nebo primátor Brna Vokřál (ANO) - asi měli strach... Nebylo jich ani tak moc. Připadalo mi, že některá děcka, co v tom průvodu byla, vůbec nevěděla, kde to pochodují. Děvčata  -dokonce i černoška a Japonka nebo Vietnamka - měla na hlavách čelenky s kočičíma ušima - připadalo mi to, že jsou to cizinky a že patří spíš na Anime fest (festival japonské subkultury - japonských animovaných filmů), který v Brně celý víkend probíhal. Třeba se holky spletly a připojily se ke špatnému průvodu. 

Oto Brázdil pouštěl Mou vlast a Svatou válku... Oni nám posílali vzdušné polibky a blbě se na nás culili, my jsme je posílali zpátky do Říše. Jedna paní nám říkala: "Ale já jsem brňanka"... "Tak to jdete špatně!", zněla odpověď z našich řad! Tak jsou lidé dnes zmanipulovaní... 

Závěrem je potřeba přiznat, že k odporu proti pochodu se nás sešlo žalostně málo! Z Brna a z okolních okresů nebyli schopni přijet komunisté, kteří by se průvodu postavili. A to je jenom v Brně na 1600 členů. A nás bylo celkem 39. kdyby přijela jenom třetina, tak jsme Sudeťácké pochodovače a jejich sympatizanty daleko početně převýšili. Někteří loňští účastníci byli v Praze, kde probíhala demonstrace proti NATO, ale nebyli tam všichni. Je to velké zklamání a ostuda.

A.L.

Foto z akce ve FOTOGALERII

Kolonie v srdci Evropy, to je vážně bizarní. Tak podřízení zahraničnímu kapitálu jsme nebyli ani za monarchie, říká místopředseda KSČM Skála
2. 4. 2017 0:01
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Evropská unie degeneruje,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz historik Josef Skála. „Tím, že své krize ‚řeší‘ jen další nabobskou buzerací, si kope hrob. Integraci, v níž by se viděl normální člověk, dává šanci jen na úplně jiných základech,“ konstatuje.
 
Češi mají podle statistik malé platy. Zejména ve srovnání se Západem. Jsou snad líní, nešikovní? Čím to podle vás je?

Jsme faktickou kolonií. V srdci Evropy je to bizarní inovace. V tak podřízené pozici vůči cizímu kapitálu jsme nebyli ani za monarchie. České mozky a ruce nejsou o nic méně schopné než ty německé nebo americké. Máme naopak podstatně větší potence poradit si i v nečekaných situacích – sami a bez hnidopišských manuálů. Mockrát jsem to slyšel právě od byznysmenů i manažerů z Ameriky a Německa. Mizí-li rok co rok v cizině jen na dividendách až kolem celé desetiny HDP, ty stovky miliard musejí chybět někde jinde. O další stovky miliard ročně nás připravuje reexport vlastní produkce hlavně přes Německo. Zisk zůstává tam, nám se s bídou vracejí jen výrobní náklady. A tu a tam i miniaturní marže. To všechno je děsivá obžaloba privatizačního převratu.  

ČÍST DÁL

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz

Před 18 lety začalo »humanitární bombardování«

Do uloupení Kosova za pomoci Západu mělo Srbsko přes 10 milionů obyvatel. Nyní má o více než dva miliony méně. Srbsko se přitom muselo vyrovnat v srpnu a květnu roku 1995 s přílivem vyhnaných a oloupených Srbů z Chorvatska, kde žili po staletí, s následkem operací Bouře a Záblesk Německem masivně sponzorované a vyzbrojené chorvatské armády, a to za strategického velení americkými generály-žoldáky, za pomoci letectva paktu NATO.

CELÝ ČLÁNEK

Autor: Rajko Doleček

Zdroj: http://www.halonoviny.cz/

To zas bylo. Jakub Janda a Jaroslav Foldyna si spolu „popovídali“ o Rusku
20. 3. 2017 7:04

Do poslance ČSSD Jaroslava Foldyny se na svém facebookovém profilu pustil zástupce spolku Evropské hodnoty Jakub Janda. A v diskuzi pak padala i hodně silná slova.

"Nedávno jsem psal, že KSČM dlouhodobě jedná jako pátá kolona Moskvy v České republice. Máme tu i ilustrativní příklad," poukázal na skutečnost, že delegace Ústeckého kraje domlouvala v Rusku letní tábory pro děti. "Ať už jde o představitele KSČM, nebo pana poslance Foldynu," dodal.

O co podle něj jde? "České děti by podle nich měly jezdit na Ruskem okupované území, které Moskva ukradla Ukrajině. Takže by milé české děti sloužily Kremlu jako ukázka, jak hezké je, když Rusko nelegálně okupuje území Ukrajiny. Fakticky by se tím porušoval princip sankcí, české orgány by tím uznaly ruskou okupaci ukradeného území. To je skutečně to nejlepší, co si ruský diktátorský režim od svých spojenců na úrovni vedení kraje může přát," zmínil. 

ČÍST DÁL

Nejvíce se soudí 15 křižovníků. Majetek mají už za 20 miliard

20.3.2017

Stát již církvím a náboženským společnostem vrátil na základě restitučního zákona přes 130 tisíc hektarů lesů a 36 tisíc hektarů polí, lesů a rybníků a také několik set budov. Ale tím to nekončí.

Hrad Sovinec, o který se soudí rytíři z německého řádu s Moravskoslezským krajem.
 
 

Hrad Sovinec, o který se soudí rytíři z německého řádu s Moravskoslezským krajem.

FOTO: Pavel Karban, Právo

Ve hře je ještě 20 tisíc hektarů lesů a přes deset tisíc hektarů pozemků, které úřady odmítly vydat. O ty se – ponejvíce katolické řády – soudí.

ČÍST DÁL

Související téma:

Církevní restituce

Zdroj: https://www.novinky.cz/

Nesmrtelný pluk a koncert u Pražského hradu

9. 5. 2017 

K 72. výročí vítězství nad fašismem se včera v Praze konal druhý ročník symbolického pochodu Nesmrtelný pluk. V cíli pochodu na Hradčanském náměstí se uskutečnil dvouhodinový koncert dětských pěveckých sborů Ať je navždy mír.

Nesmrtelný pluk, tento geniální nápad, jak uchovat u současných generací památku dědů a otců, kteří vybojovali vítězství ve druhé světové válce, získává na oblibě i v České republice. Kromě hlavního města se pochody Nesmrtelného pluku konají také v Brně a Ostravě.

ČÍST DÁL

Zdroj http://www.halonoviny.cz

Rigou pochodovali váleční veteráni z jednotek SS

V lotyšském hlavním městě Rize se ve čtvrtek konal výroční pochod veteránů, kteří za druhé světové války bojovali na straně nacistického Německa proti Sovětům. Akce tradičně vyvolává kritiku a protestní akce.

Pochod prošel městem za silné policejní asistence. U památníku Svobody pak jeho účastníci položili květiny a věnce.

Proti akci se tradičně vymezují kritici doma i v zahraničí, kteří poukazují na to, že jde o oslavu nacismu.

ČÍST DÁL

Rozhovor Haló novin s koordinátorkou Transform! Europe a zastupitelkou Dagmar Švendovou

Ve spojení s děním na evropské úrovni

Pracujete pro Transform! Europe, což je mezinárodní levicová organizace, o níž jsme již mnohokrát psali na stránkách Haló novin. V čem spočívá vaše práce?

Jak už zřejmě víte, Transform! Europe sídlí ve Vídni. Prostřednictvím svých 29 členských organizací z dvaceti evropských zemí, včetně České republiky, působí po celé Evropě. Zároveň je přidruženou politickou nadací strany Evropské levice (EL). Pracovní tým je tedy skutečně mezinárodní a každý z nás má na starosti konkrétní oblast z širokého portfolia Transformu.

Má práce spočívá ve vytvoření strategie Transformu! pro střední a východní Evropu a jejím dalším rozvoji. Cílovou skupinou jsou předně levicové neziskové organizace, hnutí a iniciativy a nepřímo i levicové politické strany. Záměrem je zmapovat politickou scénu v každé zemi, identifikovat levicové partnery pro případnou spolupráci, kontaktovat se s levicovými akademiky atp.

CELÝ ČLÁNEK

»Vyrůstala jsem s mimořádnými lidmi«

Aleida Guevara Marchová je dcerou Ernesta Che Guevary a Aleidy Marchové. Je pediatričkou v havanské Dětské nemocnici Williama Solera a učí na Escuela Latina-Americana de Medicina a na základní škole pro invalidní děti.

Jako členka Komunistické strany Kuby se často účastní politických debat po celém světě. Jako pediatrička pracovala v Angole, Ekvádoru, Nikaragui a Venezuele. Má dvě dospělé dcery a úzce spolupracuje se Vzdělávacím střediskem Che Guevary, jehož ředitelkou je její matka.

Celý článek

 

Společné stanovisko volených funkcionářů KSČM, poslanců KSČM v Evropském parlamentu a vedení PK KSČM v PS PČR ze dne 7. 4. 2017 k útokům v Sýrii
7. 4. 2017

KSČM je vážně znepokojena informacemi o raketovém útoku americké armády na základnu syrských vojenských sil na území Sýrie.

Útok považuje za jednostranný akt vojenské agrese proti suverénnímu členskému státu OSN a porušení mezinárodního práva a který ohrožuje mír a bezpečnost v celém regionu.

Prohlubující se destabilizace celé oblasti a další eskalace násilí podkopává předtím dobré vyhlídky na mírové uspořádání v Sýrii a vytvoření protiteroristické koalice a ukončení lidského strádání.

Zkušenosti z Libye a Iráku ukazují, že tato cesta nikam nevede.

Vyzýváme Spojené státy americké k okamžitému zastavení vojenské agrese a zdrženlivosti, zřeknutí se všech dalších jednostranných akcí, návratu k slibnému jednání v Astaně a k hledání společného řešení pod hlavičkou Rady bezpečnosti OSN.

Autor: Mediální úsek ÚV KSČM
Exploze v metru v Petrohradě. Reakce Josefa Skály
3. 4. 2017
Na výbuch v petrohradském metru reagoval pro ČT24 Josef Skála, místopředseda ÚV KSČM.
Video ZDE
Autor: Mediální úsek ÚV KSČM
 
Kondolence předsedy KSČM JUDr. V. Filipa – k neštěstí v S. Petersburgu
3. 4. 2017
Kondolence předsedy KSČM JUDr. V. Filipa – k neštěstí v S. Petersburgu ZDE
Autor: Mediální úsek ÚV KSČM
Kolonie v srdci Evropy, to je vážně bizarní. Tak podřízení zahraničnímu kapitálu jsme nebyli ani za monarchie, říká místopředseda KSČM Skála
2. 4. 2017 0:01
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Evropská unie degeneruje,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz historik Josef Skála. „Tím, že své krize ‚řeší‘ jen další nabobskou buzerací, si kope hrob. Integraci, v níž by se viděl normální člověk, dává šanci jen na úplně jiných základech,“ konstatuje.
Více v sekci ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
Klán (KSČM): Trumpmageddon
31. 3. 2017 8:36
Článek se věnuje zrušení regulací na uhlík v USA, dalším dopadům nárůstu těžby nerostných surovin a celkovému stavu planety Země.
Prezident USA Donald Trump začal boj s přírodou. Nezačal ji ovšem on sám, ale ve spojení s uhlíkovou lobby. Začíná plnit své předvolební sliby, že vrátí uhlíková pracovní místa. Ta byla omezena v době, kdy byl prezidentem Barack Obama. Nastává tedy další fáze drancování nerostných surovin stůj co stůj. Na pořadu dne tedy bude motto: „po nás potopa“. 
Zdroj http://www.parlamentnilisty.cz
KSČM má odpovědnost za celou levici

27. 3. 2017

Členové Ústředního výboru KSČM na sobotním 6. zasedání v Praze jednohlasně a beze změn schválili kandidátní listiny do Poslanecké sněmovny v jednotlivých krajích. Volby do dolní parlamentní komory se uskuteční na podzim tohoto roku.

ČÍST DÁL

Zdroj http://www.halonoviny.cz/

 

21.3.2017 oslavil významné životní jubileum - 70 let jihomoravský poslanec a bývalý předseda KSČM, soudruh Miroslav Grebeníček. Za celý okres Břeclav přeje vše nejlepší JUDr. Stanislav Šprtel, předseda OV KSČM Břeclav

Soudruhu doc. PhDr. Miroslave  Grebeníčku CSc.,

srdečně blahopřeji k Tvým 70. narozeninám.

     Podle kalendáře jsi sedmdesátník, avšak tělesně i duševně jsi určitě mnohem mladší.  Pro mnoho našich členů KSČM nadále zůstáváš světlým vzorem disciplíny, idejí komunismu a umění žít.

Tvůj život je slavný a tvoje vitalita obdivuhodná. Kdybychom Tě, soudruhu Grebeníčku, mohli klonovat, měli bychom lepší svět. Tvoje rodina na tebe může být opravdu hrdá. Tvoji přátelé v KSČM oceňují tvou spolehlivost a ochotu pomáhat a stejně tvůj úsudek a toleranci při výměně názorů. Soudruhu Grebeníčku, potřebujeme Tvé vědomosti profesora, zkušenosti prezidenta a Tvůj rozhled komunisty.

Soudruhu, Ty víš, že vyznáváme zdravý egoismus, proto jsme Tvou velkolepou tvořivost a strhující rozmach pro ideály komunismu, zakalkulovali pro příští desetiletí do činnosti KSČM.

Mirku, přeji Ti ze srdce Vše nejlepší k Tvému jubileu jménem svým, ale také jménem OV KSČM v Břeclavi a všech členů Okresní organizace KSČM Břeclav.

                                                                                  předseda OV KSČM  Břeclav

                                                                                       JUDr. Šprtel  Stanislav    

Kalousek vypustil bombu o Babišovi, Langerovi a Stanislavu Grossovi. První dva to popřeli, a ten třetí...

22. 3. 2017 8:23

Jsou jako kočka s myší. Doslova si nemohou přijít na jméno. Nebo naopak na sebe svádějí vše. Řeč je o exministru financí Miroslavu Kalouskovi (TOP 09) a současném strážci státní kasy Andreji Babišovi (ANO). Kalousek nyní poskytl rozhovor pro server Aktuálně.cz. Zde mimo jiné uvedl, že mu Babiš nabízel hvězdnou kariéru, když půjde na ruku Agrofertu. To však Babiš popřel.

ČÍST DÁL

Zdroj http://www.parlamentnilisty.cz

Babiš: Lynčují mě!

22. 3. 2017

Vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš (ANO) napsal dopis premiéru Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD). Stěžuje si v něm, že je lynčován. Babiš dopisem odpovídá na Sobotkovu výzvu k vysvětlení svých příjmů a finančních transakcí.

ČÍST DÁL

Zdroj http://www.halonoviny.cz

To zas bylo. Jakub Janda a Jaroslav Foldyna si spolu „popovídali“ o Rusku
20. 3. 2017

Do poslance ČSSD Jaroslava Foldyny se na svém facebookovém profilu pustil zástupce spolku Evropské hodnoty Jakub Janda. A v diskuzi pak padala i hodně silná slova.

"Nedávno jsem psal, že KSČM dlouhodobě jedná jako pátá kolona Moskvy v České republice. Máme tu i ilustrativní příklad," poukázal na skutečnost, že delegace Ústeckého kraje domlouvala v Rusku letní tábory pro děti. "Ať už jde o představitele KSČM, nebo pana poslance Foldynu," dodal.

Více v sekci ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/

Nejvíce se soudí 15 křižovníků. Majetek mají už za 20 miliard

20.3.2017

Stát již církvím a náboženským společnostem vrátil na základě restitučního zákona přes 130 tisíc hektarů lesů a 36 tisíc hektarů polí, lesů a rybníků a také několik set budov. Ale tím to nekončí.

Více v sekci ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Zdroj:https://www.novinky.cz/

Brněnský odborný seminář: Socialismus nebo barbarství?

18.3.2017 od 10:00 do 16:00 probíhal Brněnský odborný seminář na téma Socialismus nebo barbarství?. Semináře se zúčastnilo 130 lidí. Z okresu Břeclav se semináře zúčastnila s. Kateřina Stiglerová, předsedkyně ZO Kostice, s. Josef Kopřiva ze ZO Klentnice a Adriana Lehutová ze ZO Břeclav Poštorná.

Přednášejícími byli:

PhDr. Ľuboš Blaha, Ph.D. na téma Globalizovať či deglobalizovať: hlavná dilema súčasnej ľavice

PhDr. Josef Skála, CSc. na téma  Kudy vede cesta z barbarství

PhDr. Jiří Malý, Ph.D. na téma Proměny evropské a světové ekonomiky: jak ovlivní Českou republiku?

Mgr. Věra Klontza-Jaklová, Ph.D. na téma Historie barbarství a jak ji neopakovat

Mgr. Aleš Hubert na téma Socialismus je cestou pracujícího člověka k osvobození z imperialistického barbarství

JUDr. Ivan Hrůza na téma Zmizel proletář v propadlišti dějin?

Ing. Václav Fišer na téma Aktuální levicová bezpečnostní politika

Mgr. Anna Mikulenková na téma Kapitalismus versus Země

Dr. Jiří Boháček na téma Trpké zkušenosti Theodora Adorna

Více k jednotlivým tématům v sekci ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY 

Skála (KSČM): „Posun doleva“ a šance nepančované levice
 16. 3. 2017 
Sjezd ČSSD spustil vodopád komentářů. Řada z nich jen planě plácá.

Jaroslav Plesl šéfuje MF Dnes. Jeho postřehy stojí za pozornost. Poutají ji už titulkem – „Sobotka v Nečasových botách“. Upoutávkami o to víc: „Sociální demokraté jsou na tom jako ODS v roce 2010. Mohli se vyhnout průšvihu, ale neudělali to. ČSSD na sjezdu promarnila poslední šanci, jak zastavit svůj pád. Očistná kúra přijde až po podzimních volbách.“

ČÍST DÁL

Jiří Dolejš byl hostem pořadu Máte slovo s Michaelou Jílkovou na téma Mzdy v ČR.

video zde

KSČM se stala jedinou levicovou stranou v naší republice
 
ČSSD má za sebou svůj tolik očekávaný sjezd. Podle analytiků však prožívá začátek svého konce.Sjezd totiž nepřinesl             žádnou převratnou změnu, což i mnozí očekávali. Došlo jen ke kosmetickým změnám ve vedení strany. Nerad se vměšuji do záležitostí jiných stran, a proto nehodlám tento sjezd hodnotit. Byl to souboj bez utkání, ale utkání se ani neočekávalo.  Neznám pozorovatele vně ČSSD, který by byl opačného názoru. Dokonce nešlo ani o souboj idejí, ale i to se dalo předpokládat. Sociální demokracie totiž pro mocenské pozice zcela rezignovala na své předvolební sliby! A tedy i na vlastní program, který se jako téměř vždy stal jen kusem papíru. Stačí si připomenout, kolik z programu ČSSD splnila a kolik ne.
Tisková konference KSČM - 14. 3. 2017
14. 3. 2017

Tisková konference KSČM k ekonomickým otázkám a letecké záchranné službě s Jiřím Dolejšem, místopředsedou ÚV KSČM a Stanislavem Mackovíkem (14. 3. 2017).

Autor: 
Mediální úsek ÚV KSČM
 
 
 
 
Slibovali jste... A hovno! Poslanec KSČM po sjezdu drsně smetl sociální demokracii
13. 3. 2017 7:28

Asistent poslance ČSSD Jaroslava Foldyny Dalibor Dvořák se po sjezdu ČSSD tvrdě opřel do směřování strany. Podle jeho názoru, jejž uvedl na svém facebookovém profilu, musí strana zastávat jasně zřetelné levicové zájmy a zájmy odborů. A rozjela se diskuze, do níž se zapojil komunistický poslanec Zdeněk Ondráček.

ČÍST DÁL

Jm Krajská nominační konference KSČM

11. 3. 2017 proběhla KNK KSČM s cílem sestavit kandidátní listinu pro volby do PS PČR 2017. Bližší informace v samostatné rubrice ZDE

YTA3MzRmZm