http://www.webareal.cz/kscmbreclav/7-Zpravodaj-OV-KSCM

Starší články a odkazy
Co přinese spojení TOP a LES? Pro neangličtináře "topless" znamená "nahoře bez"

Bursík se dohodl s Kalouskem na společné kandidátce. Spolupráci vyjednávala Kateřina Jacques 

13.7.2017

TOP 09 Miroslava Kalouska a strana LES exministra životního prostředí Martina Bursíka oznámí volební partnerství. Chtějí vytvořit společný středo-pravý blok, aby sjednotili síly liberálních voličů.
 
Kecy a velkopanská nadutost z EU. Zachází s námi jako s kolonií. Nenažranost lidovců a církevní restituce. Dohoda Babiše s ODS. Místopředseda KSČM udeřil
3. 7. 2017

Místopředseda KSČM Josef Skála říká, že prezident Zeman těží i z podměrečných kvalit svých soupeřů, Babiš z rozčarování z partají, zacházejících s lidmi jako „šmejdi“ s penzisty. Republiku podle něj neohrožuje dnešní „disent“, ale ti, kdo mu nasazují psí hlavu v cizím zájmu.

Celý rozhovor na stránkách Parlamentínch listů

Nový web NAŠE PRAVDA

Byl zahájen provoz internetových stránek ve prospěch komunistického hnutí. Web NAŠE PRAVDA, tedy www.nasepravda.cz se stává otevřenou platformou pro všechny, kteří mají zájem zviditelnit své názory. Portál je otevřen i všem základním organizacím komunistů. Zanedlouho na stránkách uvedeme odkazy jednotlivých okresů a spřátelené www adresy.

Na náš web je možno posílat články a to nejenom subjektivní formy, ale také oficiální stanoviska, zprávy a informace.

Pojďme se spojit a vytvořit skutečnou jednotnou levici i na internetu. Občané takový krok požadují již hodně dlouho.

Předem děkujeme za sdílení a šíření nové web adresy, myšlenky a akce. Děkujeme také všem, kteří projekt podpoří, do projektu se přímo zapojí a nebo se začnou podílet na tvorbě textů.

Své reakce, názory, ale také články a informace prosím zasílejte na adresu redakce@nasepravda.cz

Naši pravdu najdete i na Facebooku https://www.facebook.com/nasepravda.cz/

Radovan Bazger

Stráž pod Ralskem

Dětský den 2017 v Břeclavi

17.6.2017 v areálu Na Vodě ve Staré Břeclavi proběhl tradiční Dětský den. Přes zamračenou oblohu a sem tam nějakou tu kapku přišlo dětí jako smetí :-)

Více foto ve Fotogalerii akcí

105. výročí narození Jana Černého

Ve středu 14.6.2017 jsme se sešli v Moravské Nové Vsi, abychom si připomněli 105. výročí narození Jana Černého, protifašistického bojovníka, popraveného 2.5.1944 gestapem. Jeho pamětní deska je umístěna na místním hřbitově - na budově, kde byla původně, se "panu majiteli" nelíbila. Obecní rada neváhala a nechala desku přemístit! Komunističtí bojovníci proti fašismu se dnes nenosí!
"Jan Černý byl vězněn na Pankráci, ale nic neprozradil. Byl přesvědčen, že kdo chce svobodu, ten musí – je – li třeba – pro ni i život obětovat. Janu Černému nikdy nešlo o to, aby zachránil sebe, on viděl dál, a pokud zachraňoval, zachraňoval druhé. Když gestapo vidělo, že s ním nic nesvede, odvezlo ho 16. dubna 1943 do Terezína a odtud do káznice „Golnova". U soudu v Berlíně byl odsouzen k smrti, ale aby byl trest krutější, byl ještě tři měsíce vězněn v Plötzensee. Dne 2. května 1944 byl popraven v Brandenburgu."
Více o Janu Černém v Archivu článků Dělnického komunistického kolektivu 

Více foto ve Fotogalerii akcí

A.L.

6. kemp jihomoravské mládeže - Lanžhot Křenová 2017

 2. - 4. června 2017 se pod záštitou jihomoravské Krajské komise mládeže konal již 6. ročník setkání jihomoravských komunistů, sympatizantů a členů spřátelených organizací. V Lanžhotě na Křenové se během tří slunečných dnů vystřídalo na 50 účastníků a hostů. Za OV KSČM a zároveň i ČRS nás navštívila s. Ivanka Laucká a s. Jan Kopeček, dále pak s. Jan Hájek a s. Martin Florus,  za Brno kandidát do PS s. Václav Fišer a s. Oldřich Duchoň, z Hodonína člen ÚV KSČM s. Jan Navrátil. Zajímavou přednášku o situaci na Ukrajině měl Nikola Čuřík Čech člen, Levé perspektivy Praha a místopředseda Společnosti přátel Luganské lidové republiky a Doněcké lidové republiky a také Alexander Velitš z Martina, člen Společnosti česko-korejského přátelství Pektusan, který nedávno navštívil KLDR. Ani letos nechyběla s. Anička Štofanová, garantka stranického vzdělávání a členka KSV Brno, v doprovodu s. Jozefa Štofana, předsedy Společnosti česko-kubánského přátelství Brno. Účastníci se sjeli nejen z Jižní a Severní Moravy, ale také z Čech a Slovenské republiky. Velkou radost jsme měli, že se letos účastnilo i hodně dětí. Zvláštní poděkování patří s. Táně Stiglerové ze ZO Kostice za výborný guláš, který nemá konkurenci široko daleko :-) 

Foto ze setkání ve Fotogalerii

Ministr Herman vytočil komunisty, až se bušilo do sněmovních lavic

25.5.2017

Článek naleznete ZDE , obrázek si uděljte sami. Daleko zajímavější je informace od přímého účastníka zasedání PČR s. Josefa Šenfelda. Přepis z jeho facebookového profilu:

Josef Šenfeld přidal 9 nových fotek3 hod · 
Doporučuji:Písemná interpelace V. Filipa na M. Stropnického ve věci dohody o přidruž. 4. brigády AČR k velení něm. 10. divize. http://www.psp.cz/sqw/text/tiskt.sqw?o=7&ct=1119&ct1=0 
Následně připojím stenozáznam:
Komentáře
Zdenko Hrabal
Zdenko Hrabal Dát naše vojáky k disposici Němcům, to je vlastizrádný čin. Sbírka zrádců z ANO jest nevolitelná .
 · Odpovědět · 
3
 · 2 hod
Josef Šenfeld
Josef Šenfeld Čtvrtek 25. května 2017

Místopředseda PSP Vojtěch Filip: Děkuji, vážený pane předsedo. Vážený pane ministře, paní a pánové, interpeloval jsem pana ministra obrany, příslušný tisk 1119 máte u sebe. Stručně jenom uvedu důvod mé interpelace.

ČÍST DÁL

Protest proti pochodu Sudeťáků v Brně, 20.5.2017

Celá akce  zorganizovaná KČP začala ve 13:00 hod. u sochy T. G. Masaryka. Aktivně se jí z našeho okresu zúčastnili i členové Okresní organizace KČP Břeclav vedení JUDr. Jaroslavem Baťkou, členové ČRS v čele s předsedou Antonínem Kocmanem a členové ČSBS pod vedením Mgr. Václava Vaňka.

Hlavním bodem byl ale protest proti samotnému "Pochodu smíření" z Pohořelic do Brna. Tento pochod by měl smířit... Koho vlastně? Mrtvé z Kounicových kolejí? S kým? Po válce bylo dost pamětníků, aby věděli, koho z udavačů a vyznavačů fašistického Německa poslat do jejich milované Říše! U Pohořelic na úplavici zahynulo opravdu hodně odsunutých brněnských Němců - na úplavici, ne na kulku, jak se nám to snaží namluvit novodobí přepisovači dějin.

A jak vypadá aktivní protest? Večer na "Mendláku" to bylo dobrý, v čele pochodovačů nešel nikdo "oficiání", třeba ministr Herman KDU-ČSL) nebo primátor Brna Vokřál (ANO) - asi měli strach... Nebylo jich ani tak moc. Připadalo mi, že některá děcka, co v tom průvodu byla, vůbec nevěděla, kde to pochodují. Děvčata  -dokonce i černoška a Japonka nebo Vietnamka - měla na hlavách čelenky s kočičíma ušima - připadalo mi to, že jsou to cizinky a že patří spíš na Anime fest (festival japonské subkultury - japonských animovaných filmů), který v Brně celý víkend probíhal. Třeba se holky spletly a připojily se ke špatnému průvodu. 

Oto Brázdil pouštěl Mou vlast a Svatou válku... Oni nám posílali vzdušné polibky a blbě se na nás culili, my jsme je posílali zpátky do Říše. Jedna paní nám říkala: "Ale já jsem brňanka"... "Tak to jdete špatně!", zněla odpověď z našich řad! Tak jsou lidé dnes zmanipulovaní... 

Závěrem je potřeba přiznat, že k odporu proti pochodu se nás sešlo žalostně málo! Z Brna a z okolních okresů nebyli schopni přijet komunisté, kteří by se průvodu postavili. A to je jenom v Brně na 1600 členů. A nás bylo celkem 39. kdyby přijela jenom třetina, tak jsme Sudeťácké pochodovače a jejich sympatizanty daleko početně převýšili. Někteří loňští účastníci byli v Praze, kde probíhala demonstrace proti NATO, ale nebyli tam všichni. Je to velké zklamání a ostuda.

A.L.

Foto z akce ve FOTOGALERIISpolečné stanovisko volených funkcionářů KSČM, poslanců KSČM v Evropském parlamentu a vedení PK KSČM v PS PČR ze dne 7. 4. 2017 k útokům v Sýrii
7. 4. 2017

KSČM je vážně znepokojena informacemi o raketovém útoku americké armády na základnu syrských vojenských sil na území Sýrie.

Útok považuje za jednostranný akt vojenské agrese proti suverénnímu členskému státu OSN a porušení mezinárodního práva a který ohrožuje mír a bezpečnost v celém regionu.

Prohlubující se destabilizace celé oblasti a další eskalace násilí podkopává předtím dobré vyhlídky na mírové uspořádání v Sýrii a vytvoření protiteroristické koalice a ukončení lidského strádání.

Zkušenosti z Libye a Iráku ukazují, že tato cesta nikam nevede.

Vyzýváme Spojené státy americké k okamžitému zastavení vojenské agrese a zdrženlivosti, zřeknutí se všech dalších jednostranných akcí, návratu k slibnému jednání v Astaně a k hledání společného řešení pod hlavičkou Rady bezpečnosti OSN.

Autor: Mediální úsek ÚV KSČM
Exploze v metru v Petrohradě. Reakce Josefa Skály
3. 4. 2017
Na výbuch v petrohradském metru reagoval pro ČT24 Josef Skála, místopředseda ÚV KSČM.
Video ZDE
Autor: Mediální úsek ÚV KSČM
 
Kondolence předsedy KSČM JUDr. V. Filipa – k neštěstí v S. Petersburgu
3. 4. 2017
Kondolence předsedy KSČM JUDr. V. Filipa – k neštěstí v S. Petersburgu ZDE
Autor: Mediální úsek ÚV KSČM
Kolonie v srdci Evropy, to je vážně bizarní. Tak podřízení zahraničnímu kapitálu jsme nebyli ani za monarchie, říká místopředseda KSČM Skála
2. 4. 2017 0:01
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Evropská unie degeneruje,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz historik Josef Skála. „Tím, že své krize ‚řeší‘ jen další nabobskou buzerací, si kope hrob. Integraci, v níž by se viděl normální člověk, dává šanci jen na úplně jiných základech,“ konstatuje.
Více v sekci ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
Klán (KSČM): Trumpmageddon
31. 3. 2017 8:36
Článek se věnuje zrušení regulací na uhlík v USA, dalším dopadům nárůstu těžby nerostných surovin a celkovému stavu planety Země.
Prezident USA Donald Trump začal boj s přírodou. Nezačal ji ovšem on sám, ale ve spojení s uhlíkovou lobby. Začíná plnit své předvolební sliby, že vrátí uhlíková pracovní místa. Ta byla omezena v době, kdy byl prezidentem Barack Obama. Nastává tedy další fáze drancování nerostných surovin stůj co stůj. Na pořadu dne tedy bude motto: „po nás potopa“. 
Zdroj http://www.parlamentnilisty.cz
KSČM má odpovědnost za celou levici

27. 3. 2017

Členové Ústředního výboru KSČM na sobotním 6. zasedání v Praze jednohlasně a beze změn schválili kandidátní listiny do Poslanecké sněmovny v jednotlivých krajích. Volby do dolní parlamentní komory se uskuteční na podzim tohoto roku.

ČÍST DÁL

Zdroj http://www.halonoviny.cz/

 

Před 18 lety začalo »humanitární bombardování«

23. 3. 2017

Článek od Rajko Dolečka naleznete v sekci ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

21.3.2017 oslavil významné životní jubileum - 70 let jihomoravský poslanec a bývalý předseda KSČM, soudruh Miroslav Grebeníček. Za celý okres Břeclav přeje vše nejlepší JUDr. Stanislav Šprtel, předseda OV KSČM Břeclav

Soudruhu doc. PhDr. Miroslave  Grebeníčku CSc.,

srdečně blahopřeji k Tvým 70. narozeninám.

     Podle kalendáře jsi sedmdesátník, avšak tělesně i duševně jsi určitě mnohem mladší.  Pro mnoho našich členů KSČM nadále zůstáváš světlým vzorem disciplíny, idejí komunismu a umění žít.

Tvůj život je slavný a tvoje vitalita obdivuhodná. Kdybychom Tě, soudruhu Grebeníčku, mohli klonovat, měli bychom lepší svět. Tvoje rodina na tebe může být opravdu hrdá. Tvoji přátelé v KSČM oceňují tvou spolehlivost a ochotu pomáhat a stejně tvůj úsudek a toleranci při výměně názorů. Soudruhu Grebeníčku, potřebujeme Tvé vědomosti profesora, zkušenosti prezidenta a Tvůj rozhled komunisty.

Soudruhu, Ty víš, že vyznáváme zdravý egoismus, proto jsme Tvou velkolepou tvořivost a strhující rozmach pro ideály komunismu, zakalkulovali pro příští desetiletí do činnosti KSČM.

Mirku, přeji Ti ze srdce Vše nejlepší k Tvému jubileu jménem svým, ale také jménem OV KSČM v Břeclavi a všech členů Okresní organizace KSČM Břeclav.

                                                                                  předseda OV KSČM  Břeclav

                                                                                       JUDr. Šprtel  Stanislav    

Kalousek vypustil bombu o Babišovi, Langerovi a Stanislavu Grossovi. První dva to popřeli, a ten třetí...

22. 3. 2017 8:23

Jsou jako kočka s myší. Doslova si nemohou přijít na jméno. Nebo naopak na sebe svádějí vše. Řeč je o exministru financí Miroslavu Kalouskovi (TOP 09) a současném strážci státní kasy Andreji Babišovi (ANO). Kalousek nyní poskytl rozhovor pro server Aktuálně.cz. Zde mimo jiné uvedl, že mu Babiš nabízel hvězdnou kariéru, když půjde na ruku Agrofertu. To však Babiš popřel.

ČÍST DÁL

Zdroj http://www.parlamentnilisty.cz

Babiš: Lynčují mě!

22. 3. 2017

Vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš (ANO) napsal dopis premiéru Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD). Stěžuje si v něm, že je lynčován. Babiš dopisem odpovídá na Sobotkovu výzvu k vysvětlení svých příjmů a finančních transakcí.

ČÍST DÁL

Zdroj http://www.halonoviny.cz

To zas bylo. Jakub Janda a Jaroslav Foldyna si spolu „popovídali“ o Rusku
20. 3. 2017

Do poslance ČSSD Jaroslava Foldyny se na svém facebookovém profilu pustil zástupce spolku Evropské hodnoty Jakub Janda. A v diskuzi pak padala i hodně silná slova.

"Nedávno jsem psal, že KSČM dlouhodobě jedná jako pátá kolona Moskvy v České republice. Máme tu i ilustrativní příklad," poukázal na skutečnost, že delegace Ústeckého kraje domlouvala v Rusku letní tábory pro děti. "Ať už jde o představitele KSČM, nebo pana poslance Foldynu," dodal.

Více v sekci ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/

Nejvíce se soudí 15 křižovníků. Majetek mají už za 20 miliard

20.3.2017

Stát již církvím a náboženským společnostem vrátil na základě restitučního zákona přes 130 tisíc hektarů lesů a 36 tisíc hektarů polí, lesů a rybníků a také několik set budov. Ale tím to nekončí.

Více v sekci ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Zdroj:https://www.novinky.cz/

Brněnský odborný seminář: Socialismus nebo barbarství?

18.3.2017 od 10:00 do 16:00 probíhal Brněnský odborný seminář na téma Socialismus nebo barbarství?. Semináře se zúčastnilo 130 lidí. Z okresu Břeclav se semináře zúčastnila s. Kateřina Stiglerová, předsedkyně ZO Kostice, s. Josef Kopřiva ze ZO Klentnice a Adriana Lehutová ze ZO Břeclav Poštorná.

Přednášejícími byli:

PhDr. Ľuboš Blaha, Ph.D. na téma Globalizovať či deglobalizovať: hlavná dilema súčasnej ľavice

PhDr. Josef Skála, CSc. na téma  Kudy vede cesta z barbarství

PhDr. Jiří Malý, Ph.D. na téma Proměny evropské a světové ekonomiky: jak ovlivní Českou republiku?

Mgr. Věra Klontza-Jaklová, Ph.D. na téma Historie barbarství a jak ji neopakovat

Mgr. Aleš Hubert na téma Socialismus je cestou pracujícího člověka k osvobození z imperialistického barbarství

JUDr. Ivan Hrůza na téma Zmizel proletář v propadlišti dějin?

Ing. Václav Fišer na téma Aktuální levicová bezpečnostní politika

Mgr. Anna Mikulenková na téma Kapitalismus versus Země

Dr. Jiří Boháček na téma Trpké zkušenosti Theodora Adorna

Více k jednotlivým tématům v sekci ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY 

Rigou pochodovali váleční veteráni z jednotek SS

Více v sekci ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

 

Skála (KSČM): „Posun doleva“ a šance nepančované levice
 16. 3. 2017 
Sjezd ČSSD spustil vodopád komentářů. Řada z nich jen planě plácá.

Jaroslav Plesl šéfuje MF Dnes. Jeho postřehy stojí za pozornost. Poutají ji už titulkem – „Sobotka v Nečasových botách“. Upoutávkami o to víc: „Sociální demokraté jsou na tom jako ODS v roce 2010. Mohli se vyhnout průšvihu, ale neudělali to. ČSSD na sjezdu promarnila poslední šanci, jak zastavit svůj pád. Očistná kúra přijde až po podzimních volbách.“

ČÍST DÁL

Jiří Dolejš byl hostem pořadu Máte slovo s Michaelou Jílkovou na téma Mzdy v ČR.

video zde

KSČM se stala jedinou levicovou stranou v naší republice
 
ČSSD má za sebou svůj tolik očekávaný sjezd. Podle analytiků však prožívá začátek svého konce.Sjezd totiž nepřinesl             žádnou převratnou změnu, což i mnozí očekávali. Došlo jen ke kosmetickým změnám ve vedení strany. Nerad se vměšuji do záležitostí jiných stran, a proto nehodlám tento sjezd hodnotit. Byl to souboj bez utkání, ale utkání se ani neočekávalo.  Neznám pozorovatele vně ČSSD, který by byl opačného názoru. Dokonce nešlo ani o souboj idejí, ale i to se dalo předpokládat. Sociální demokracie totiž pro mocenské pozice zcela rezignovala na své předvolební sliby! A tedy i na vlastní program, který se jako téměř vždy stal jen kusem papíru. Stačí si připomenout, kolik z programu ČSSD splnila a kolik ne.
Tisková konference KSČM - 14. 3. 2017
14. 3. 2017

Tisková konference KSČM k ekonomickým otázkám a letecké záchranné službě s Jiřím Dolejšem, místopředsedou ÚV KSČM a Stanislavem Mackovíkem (14. 3. 2017).

Autor: 
Mediální úsek ÚV KSČM
 
 
 
 
Slibovali jste... A hovno! Poslanec KSČM po sjezdu drsně smetl sociální demokracii
13. 3. 2017 7:28

Asistent poslance ČSSD Jaroslava Foldyny Dalibor Dvořák se po sjezdu ČSSD tvrdě opřel do směřování strany. Podle jeho názoru, jejž uvedl na svém facebookovém profilu, musí strana zastávat jasně zřetelné levicové zájmy a zájmy odborů. A rozjela se diskuze, do níž se zapojil komunistický poslanec Zdeněk Ondráček.

ČÍST DÁL

Jm Krajská nominační konference KSČM

11. 3. 2017 proběhla KNK KSČM s cílem sestavit kandidátní listinu pro volby do PS PČR 2017. Bližší informace v samostatné rubrice ZDE

 

YTIxYTlm