http://www.webareal.cz/kscmbreclav/7-Zpravodaj-OV-KSCM

Starší články a odkazy


Společné stanovisko volených funkcionářů KSČM, poslanců KSČM v Evropském parlamentu a vedení PK KSČM v PS PČR ze dne 7. 4. 2017 k útokům v Sýrii
7. 4. 2017

KSČM je vážně znepokojena informacemi o raketovém útoku americké armády na základnu syrských vojenských sil na území Sýrie.

Útok považuje za jednostranný akt vojenské agrese proti suverénnímu členskému státu OSN a porušení mezinárodního práva a který ohrožuje mír a bezpečnost v celém regionu.

Prohlubující se destabilizace celé oblasti a další eskalace násilí podkopává předtím dobré vyhlídky na mírové uspořádání v Sýrii a vytvoření protiteroristické koalice a ukončení lidského strádání.

Zkušenosti z Libye a Iráku ukazují, že tato cesta nikam nevede.

Vyzýváme Spojené státy americké k okamžitému zastavení vojenské agrese a zdrženlivosti, zřeknutí se všech dalších jednostranných akcí, návratu k slibnému jednání v Astaně a k hledání společného řešení pod hlavičkou Rady bezpečnosti OSN.

Autor: Mediální úsek ÚV KSČM
Exploze v metru v Petrohradě. Reakce Josefa Skály
3. 4. 2017
Na výbuch v petrohradském metru reagoval pro ČT24 Josef Skála, místopředseda ÚV KSČM.
Video ZDE
Autor: Mediální úsek ÚV KSČM
 
Kondolence předsedy KSČM JUDr. V. Filipa – k neštěstí v S. Petersburgu
3. 4. 2017
Kondolence předsedy KSČM JUDr. V. Filipa – k neštěstí v S. Petersburgu ZDE
Autor: Mediální úsek ÚV KSČM
Kolonie v srdci Evropy, to je vážně bizarní. Tak podřízení zahraničnímu kapitálu jsme nebyli ani za monarchie, říká místopředseda KSČM Skála
2. 4. 2017 0:01
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Evropská unie degeneruje,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz historik Josef Skála. „Tím, že své krize ‚řeší‘ jen další nabobskou buzerací, si kope hrob. Integraci, v níž by se viděl normální člověk, dává šanci jen na úplně jiných základech,“ konstatuje.
Více v sekci ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
Klán (KSČM): Trumpmageddon
31. 3. 2017 8:36
Článek se věnuje zrušení regulací na uhlík v USA, dalším dopadům nárůstu těžby nerostných surovin a celkovému stavu planety Země.
Prezident USA Donald Trump začal boj s přírodou. Nezačal ji ovšem on sám, ale ve spojení s uhlíkovou lobby. Začíná plnit své předvolební sliby, že vrátí uhlíková pracovní místa. Ta byla omezena v době, kdy byl prezidentem Barack Obama. Nastává tedy další fáze drancování nerostných surovin stůj co stůj. Na pořadu dne tedy bude motto: „po nás potopa“. 
Zdroj http://www.parlamentnilisty.cz
KSČM má odpovědnost za celou levici

27. 3. 2017

Členové Ústředního výboru KSČM na sobotním 6. zasedání v Praze jednohlasně a beze změn schválili kandidátní listiny do Poslanecké sněmovny v jednotlivých krajích. Volby do dolní parlamentní komory se uskuteční na podzim tohoto roku.

ČÍST DÁL

Zdroj http://www.halonoviny.cz/

 

Před 18 lety začalo »humanitární bombardování«

23. 3. 2017

Článek od Rajko Dolečka naleznete v sekci ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

21.3.2017 oslavil významné životní jubileum - 70 let jihomoravský poslanec a bývalý předseda KSČM, soudruh Miroslav Grebeníček. Za celý okres Břeclav přeje vše nejlepší JUDr. Stanislav Šprtel, předseda OV KSČM Břeclav

Soudruhu doc. PhDr. Miroslave  Grebeníčku CSc.,

srdečně blahopřeji k Tvým 70. narozeninám.

     Podle kalendáře jsi sedmdesátník, avšak tělesně i duševně jsi určitě mnohem mladší.  Pro mnoho našich členů KSČM nadále zůstáváš světlým vzorem disciplíny, idejí komunismu a umění žít.

Tvůj život je slavný a tvoje vitalita obdivuhodná. Kdybychom Tě, soudruhu Grebeníčku, mohli klonovat, měli bychom lepší svět. Tvoje rodina na tebe může být opravdu hrdá. Tvoji přátelé v KSČM oceňují tvou spolehlivost a ochotu pomáhat a stejně tvůj úsudek a toleranci při výměně názorů. Soudruhu Grebeníčku, potřebujeme Tvé vědomosti profesora, zkušenosti prezidenta a Tvůj rozhled komunisty.

Soudruhu, Ty víš, že vyznáváme zdravý egoismus, proto jsme Tvou velkolepou tvořivost a strhující rozmach pro ideály komunismu, zakalkulovali pro příští desetiletí do činnosti KSČM.

Mirku, přeji Ti ze srdce Vše nejlepší k Tvému jubileu jménem svým, ale také jménem OV KSČM v Břeclavi a všech členů Okresní organizace KSČM Břeclav.

                                                                                  předseda OV KSČM  Břeclav

                                                                                       JUDr. Šprtel  Stanislav    

Kalousek vypustil bombu o Babišovi, Langerovi a Stanislavu Grossovi. První dva to popřeli, a ten třetí...

22. 3. 2017 8:23

Jsou jako kočka s myší. Doslova si nemohou přijít na jméno. Nebo naopak na sebe svádějí vše. Řeč je o exministru financí Miroslavu Kalouskovi (TOP 09) a současném strážci státní kasy Andreji Babišovi (ANO). Kalousek nyní poskytl rozhovor pro server Aktuálně.cz. Zde mimo jiné uvedl, že mu Babiš nabízel hvězdnou kariéru, když půjde na ruku Agrofertu. To však Babiš popřel.

ČÍST DÁL

Zdroj http://www.parlamentnilisty.cz

Babiš: Lynčují mě!

22. 3. 2017

Vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš (ANO) napsal dopis premiéru Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD). Stěžuje si v něm, že je lynčován. Babiš dopisem odpovídá na Sobotkovu výzvu k vysvětlení svých příjmů a finančních transakcí.

ČÍST DÁL

Zdroj http://www.halonoviny.cz

To zas bylo. Jakub Janda a Jaroslav Foldyna si spolu „popovídali“ o Rusku
20. 3. 2017

Do poslance ČSSD Jaroslava Foldyny se na svém facebookovém profilu pustil zástupce spolku Evropské hodnoty Jakub Janda. A v diskuzi pak padala i hodně silná slova.

"Nedávno jsem psal, že KSČM dlouhodobě jedná jako pátá kolona Moskvy v České republice. Máme tu i ilustrativní příklad," poukázal na skutečnost, že delegace Ústeckého kraje domlouvala v Rusku letní tábory pro děti. "Ať už jde o představitele KSČM, nebo pana poslance Foldynu," dodal.

Více v sekci ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/

Nejvíce se soudí 15 křižovníků. Majetek mají už za 20 miliard

20.3.2017

Stát již církvím a náboženským společnostem vrátil na základě restitučního zákona přes 130 tisíc hektarů lesů a 36 tisíc hektarů polí, lesů a rybníků a také několik set budov. Ale tím to nekončí.

Více v sekci ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

Zdroj:https://www.novinky.cz/

Brněnský odborný seminář: Socialismus nebo barbarství?

18.3.2017 od 10:00 do 16:00 probíhal Brněnský odborný seminář na téma Socialismus nebo barbarství?. Semináře se zúčastnilo 130 lidí. Z okresu Břeclav se semináře zúčastnila s. Kateřina Stiglerová, předsedkyně ZO Kostice, s. Josef Kopřiva ze ZO Klentnice a Adriana Lehutová ze ZO Břeclav Poštorná.

Přednášejícími byli:

PhDr. Ľuboš Blaha, Ph.D. na téma Globalizovať či deglobalizovať: hlavná dilema súčasnej ľavice

PhDr. Josef Skála, CSc. na téma  Kudy vede cesta z barbarství

PhDr. Jiří Malý, Ph.D. na téma Proměny evropské a světové ekonomiky: jak ovlivní Českou republiku?

Mgr. Věra Klontza-Jaklová, Ph.D. na téma Historie barbarství a jak ji neopakovat

Mgr. Aleš Hubert na téma Socialismus je cestou pracujícího člověka k osvobození z imperialistického barbarství

JUDr. Ivan Hrůza na téma Zmizel proletář v propadlišti dějin?

Ing. Václav Fišer na téma Aktuální levicová bezpečnostní politika

Mgr. Anna Mikulenková na téma Kapitalismus versus Země

Dr. Jiří Boháček na téma Trpké zkušenosti Theodora Adorna

Více k jednotlivým tématům v sekci ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY 

Rigou pochodovali váleční veteráni z jednotek SS

Více v sekci ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

 

Skála (KSČM): „Posun doleva“ a šance nepančované levice
 16. 3. 2017 
Sjezd ČSSD spustil vodopád komentářů. Řada z nich jen planě plácá.

Jaroslav Plesl šéfuje MF Dnes. Jeho postřehy stojí za pozornost. Poutají ji už titulkem – „Sobotka v Nečasových botách“. Upoutávkami o to víc: „Sociální demokraté jsou na tom jako ODS v roce 2010. Mohli se vyhnout průšvihu, ale neudělali to. ČSSD na sjezdu promarnila poslední šanci, jak zastavit svůj pád. Očistná kúra přijde až po podzimních volbách.“

ČÍST DÁL

Jiří Dolejš byl hostem pořadu Máte slovo s Michaelou Jílkovou na téma Mzdy v ČR.

video zde

KSČM se stala jedinou levicovou stranou v naší republice
 
ČSSD má za sebou svůj tolik očekávaný sjezd. Podle analytiků však prožívá začátek svého konce.Sjezd totiž nepřinesl             žádnou převratnou změnu, což i mnozí očekávali. Došlo jen ke kosmetickým změnám ve vedení strany. Nerad se vměšuji do záležitostí jiných stran, a proto nehodlám tento sjezd hodnotit. Byl to souboj bez utkání, ale utkání se ani neočekávalo.  Neznám pozorovatele vně ČSSD, který by byl opačného názoru. Dokonce nešlo ani o souboj idejí, ale i to se dalo předpokládat. Sociální demokracie totiž pro mocenské pozice zcela rezignovala na své předvolební sliby! A tedy i na vlastní program, který se jako téměř vždy stal jen kusem papíru. Stačí si připomenout, kolik z programu ČSSD splnila a kolik ne.
Tisková konference KSČM - 14. 3. 2017
14. 3. 2017

Tisková konference KSČM k ekonomickým otázkám a letecké záchranné službě s Jiřím Dolejšem, místopředsedou ÚV KSČM a Stanislavem Mackovíkem (14. 3. 2017).

Autor: 
Mediální úsek ÚV KSČM
 
 
 
 
Slibovali jste... A hovno! Poslanec KSČM po sjezdu drsně smetl sociální demokracii
13. 3. 2017 7:28

Asistent poslance ČSSD Jaroslava Foldyny Dalibor Dvořák se po sjezdu ČSSD tvrdě opřel do směřování strany. Podle jeho názoru, jejž uvedl na svém facebookovém profilu, musí strana zastávat jasně zřetelné levicové zájmy a zájmy odborů. A rozjela se diskuze, do níž se zapojil komunistický poslanec Zdeněk Ondráček.

ČÍST DÁL

Jm Krajská nominační konference KSČM

11. 3. 2017 proběhla KNK KSČM s cílem sestavit kandidátní listinu pro volby do PS PČR 2017. Bližší informace v samostatné rubrice ZDE

 

ZmYwNTJ