http://www.webareal.cz/kscmbreclav/7-Zpravodaj-OV-KSCM

KONTAKTY

OV KSČM
Svatoplukova 16
690 02 Břeclav
tel: +420 519 321 303
ov.breclav@kscm.cz
Mobil: + 420 725 646 074
www.kscmbreclav.cz

Tajemník OV KSČM

Telefon: + 420 519 373 769, Mobil: + 420 739 616 352, E-mail: tajemnik.breclav@kscm.cz

Objednatel: KSČM

Zhotovitel: OV KSČM Břeclav

Vytvořeno systémem www.webareal.cz

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

https://www.kscm.cz/

http://seniori-slza-breclav.webnode.cz/

http://www.kscm-brno.cz/

HTTP: www.nasepravda.cz

Facebook: https://www.facebook.com/nasepravda.cz/

 

http://marxismus.cz/


Komunistická strana Čech a Moravy

 Sledujte také stránky https://www.kscm.cz/

Dotlouklo srdce hraničáře

Dotlouklo srdce věrného člena

Vedení Okresní rady KČP Břeclav dává na vědomí všem věrným hraničářům, bývalým příslušníkům Pohraniční stráže ČSSR, členům KČP, členům KSČM i ostatním levicovým organizacím a seskupením, že nás na velikonoční pondělí dne 2. dubna 2018, týden před svými 91. narozeninami zcela nečekaně opustil náš soudruh Ladislav Struška, dlouholetý a věrný člen naší strany, bývalý příslušník a major v.v. Pohraniční stráže ČSSR, zakládající člen a také čestný předseda Okresní rady KČP Břeclav. Celý svůj život zasvětil službě vlasti, práci ve straně a svoji přísahu vlasti nikdy neporušil.

CELÝ ČLÁNEK

JUDr. Marta Strušková

JUDr. Jaroslav Baťka               

Prohlášení MZV Ruska k vyhoštění ruských diplomatů

27.3.2018

Neoficiální překlad do češtiny

Vyjadřujeme razantní protest v souvislosti s přijatým řadou členských zemí EU a NATO rozhodnutím o vyhoštění ruských diplomatů.

Považujeme tento krok za nepřátelský a neodpovídající úkolům a zájmům zjištění příčin a hledání viníků incidentu, k němuž došlo 4. března 2018 v Salisbury. Provokativní gesto pověstné solidarity s Londýnem těch zemí, které se podvolily úřadům Velké Británie v tak zvané „záležitosti Skripalů“, aniž by se namáhaly vyznat se v okolnostech tohoto skutku, je pokračováním konfrontační linie zaměřené na eskalaci situace. 

Předkládajíce bezdůvodná obvinění na adresu Ruské federace při absenci vysvětlení toho, co se stalo, a odmítajíce věcnou součinnost, úřady Velké Británii de facto zaujaly předpojatý, angažovaný a pokrytecký postoj.

Jde o pokus o vraždu ruských občanů na území Velké Británie. Ruská strana, nehledě na naše opakované výzvy k Londýnu, nemá žádnou informaci v této záležitosti. Nemají objektivní a vyčerpávající údaje ani spojenci Velké Británie, kteří se slepě řídí zásadou euroatlantické jednoty na úkor zdravého rozumu, norem civilizovaného mezistátního dialogu a zásad mezinárodního práva. Je samozřejmé, že uvedený nepřátelský krok této skupiny zemí nezmizí beze stopy a my na něj budeme reagovat.

zdroj https://czech.mid.ru/cs_CZ/-/prohlaseni-mzv-ruska?inheritRedirect=true&redirect=%2Fcs_CZ%2F

 

Akademická obec a neziskovky chystají Majdan v českých školách!

15.3.2018

Akademická obec a neziskovky chystají Majdan v českých školách! V den výročí okupace z 15. března 1939 pošlou děti ze škol ven, aby vedly výstražnou stávku proti demokraticky zvolenému prezidentu republiky a proti premiérovi! Někteří ředitelé škol to podporují, i když tím porušují školský zákon. Známe podrobnosti a je to síla!

Redakce Aeronetu je zavalena stovkami emailů z celé České republiky, od rodičů, učitelů a dokonce i od ředitelů škol, kteří nás žádají o medializaci události, která se má konat tento čtvrtek. O co se jedná? Skupina studentů DAMU a politických aktivistů zorganizovala na Facebooku a Twitteru akci s názvem #VyjdiVen, což má být forma protestní stávky studentů středních a vysokých škol proti prezidentu republiky Miloši Zemanovi a proti vítězi voleb Andreji Babišovi [1].

Akce se má uskutečnit v poledne v období velké přestávky na oběd, kdy studenti mají vyjít před své školy a držet tam symbolicky studentské stávky, což má být jakýmsi odkazem na události z listopadu 1989, kde studenti pražských fakult drželi studentské stávky s cílem domoci se jednání o politické situaci s tehdejší československou fedrální vládou. Byla to forma zneužití studentů k provedení státního převratu. Nyní se tento scénář má zopakovat, a to právě v den výročí okupace českých zemí německou armádou z 15. března 1939. O tomto výročí není na Facebooku organizátorů této výzvy ani slovo, je tam pouze zmínka o tom, že tento den je mj. i mezinárodním Dnem proti policejní brutalitě.

CELÝ ČLÁNEK

zdroj http://www.rukojmi.cz

POZVÁNKA

Společnost pro evropský dialog  z.s., s podporou Transform!europe, Regionální skupina Klubu společenských věd a Brněnská pobočka Masarykovy demokratické akademie

Vás zvou

na diskusní setkání s tématem

Poučení z krizového vývoje řecké společnosti

limity radikálně levicového vládnutí v podmínkách neoliberálního kapitalismu

 

Setkání se uskuteční dne 22. Března 2018 (čtvrtek) od 15 hod. v zasedací místnosti č. 412, 3. Patro

Křenová 67

Brno

Program:

Úvodní vystoupení – Haris Golemis, vědecký a strategický poradce Transform!europe, dlouholetý řecký radikálně levicový politik, ekonom

Diskuse,vystoupení dalších účastníků

Závěr – poučení pro českou radikální levici

V 15 hod bude zahájena presence, tlumočené vystoupení začne v 15,30 hod,

Ukončení akce do 18,30 hod.

Oslava svátku MDŽ v Břeclavi

Je 14.00 hod. 10. března 2018 a sál Domu školství v Břeclavi je zaplněn ženami a z části mužským doprovodem. Začíná zde oslava svátku Mezinárodního dne žen. Letos oslavu zorganizovala nově ustanovená Městská rada KSČM v Břeclavi. Moderování se ujal s. Jaroslav Baťka, který na úvod přivítal předsedu OV KSČM v Břeclavi s. Stanislava Šprtela, místopředsedkyni OV KSČM v Břeclavi s. Ivanku Lauckou, předsedu OV ČSBS v Břeclavi s. Václava Vaňka, předsedkyni MO SČR v Břeclavi paní Ladislavu Procházkovou a další milé hosty.

Předseda s. Stanislav Šprtel pak krátce připomněl význam MDŽ a důvody, proč je nutné tento svátek i v dnešní době stále připomínat. Více se ve svém projevu věnoval současným politickým událostem.

Letos všechny ženy obdržely publikaci Mezinárodní den žen ve fotografii, kde se odráží historie oslav MDŽ v Břeclavi od roku 2007 do roku 2017. Proběhl zde také křest této publikace za přítomnosti vydavatele OV KSČM v Břeclavi a autorů publikace. Byl to pěkný dárek naším ženám.

V kulturním programu vystoupil soubor Old Stars s pásmem písní a tanců. Všem se jejich vystoupení líbilo, což dávali přítomní najevo svým potleskem.

Perličkami ze školních lavic nás potěšil s. Miroslav Štěpaňuk.

Zbytek slavnostního odpoledne vyplnila volná zábava, kdy nám k tanci i k poslechu vyhrával pan Antonín Kočár na klávesy a harmoniku.

V tombole mnozí vyhráli hodnotné ceny a rozcházeli jsme se s přáním příštího opět krásného setkání.

                                                                                 Milan Svrček

 Foto ve Fotogaleii akcí

21. únor 1848 vznik Komunistického manifestu

21. února 1848 byl sepsán nejzákladnější dokument celosvětového komunistického hnutí. Podívejte se na video, které v krátkosti shrnuje, co předcházelo jeho vzniku.

https://www.stream.cz/slavnedny/10022999-den-kdy-byl-vydan-manifest-komunisticke-strany-21-unor-1848

 

 

 

Okresní konference KSČM v Břeclavi

10.2.2018 proběhla okresní konference KSČM v Břeclavi. Jako milé hosty jsme přivítali s. Petra Šimůnka, 1. místopředsedu KSČM, s. Jana Navrátila, člena VV ÚV KSČM, s. Baťku za KČP, s. Kocmana za ČRS, s. Vaňka za ČSBS, s. Zachariaše, místopředsedu JmKV KSČM a v neposlední řadě čestného předsedu KČP Břeclav s. Ladislava Strušku, který v loňském roce oslavil krásné devadesáté narozeniny. Zvolili jsme vedení OV KSČM Břeclav pro období dalších dvou let, kandidáty na krajskou konferenci a X. sjezd. V podzimních senátních volbách budeme mít zkušeného a kvalitního kandidáta v podobě dlouholetého starosty Tvrdonic Zdeňka tesaříka, s. Dagmar Švendová bude naší okresní kandidátkou pro volby do EP v roce 2019.

Materiály z konference budou po zpracování v sekci Okresní konference 2018

Autor foto: s. Švendová D. Více foto ve Fotogalerii akcí 

KSČM od Ondráčka neustoupí

28.1.2018

Komunisté budou trvat na tom, aby sněmovní komisi pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů vedl jejich poslanec Zdeněk Ondráček. V pořadu Otázky Václava Moravce v ČT to řekl předseda ÚV KSČM Vojtěch Filip.

Sněmovna Ondráčka do funkce nezvolila minulý týden, opozičním stranám vadila jeho činnost za socialismu. »Má odbornou kvalifikaci, je schopen rozpoznat, co činí GIBS vůči příslušným orgánům,« kontroval Filip. V OVM řekl, že se KSČM nominace nevzdá a odkázal na dohody o obsazení funkcí ve sněmovně. 
 
CELÝ ČLÁNEK
zdroj http://www.halonoviny.cz

 

Babišova vláda důvěru poslanců KSČM nedostane

10.1.2018

Všichni poslanci KSČM budou hlasovat proti vyslovení důvěry jednobarevné menšinové vládě Andreje Babiše (ANO). Po jednání Výkonného výboru ÚV KSČM to novinářům řekl předseda ústředního výboru Vojtěch Filip.

Komunisté mají výhrady k obsahu programovému prohlášení i k některým ministrům, kteří podle nich nezajišťují realizaci toho, co obsahuje programové prohlášení vlády. Proto Výkonný výbor ÚV KSČM doporučil poslaneckému klubu, aby v prvním pokusu o získání důvěry klub KSČM Babišově vládě důvěru nevyslovil – aby hlasoval proti návrhu. Klub, který se v úterý sešel, to jednomyslně odsouhlasil. »Přitom akceptujeme, že jsme měli možnost se k vládnímu prohlášení vyjádřit, že určitá vstřícnost tu byla, a i při odmítnutí budeme dál jednat s vítězem voleb, zda by v případném druhém pokusu příští vláda akceptovala více z našeho politického programu. Jsme přesvědčeni o tom, že situace v ČR vyžaduje, aby zde byla vláda s důvěrou, aby měla šanci vládnout a rozhodovat o věcech, které jsou velmi akutní,« prohlásil Filip.

CELÝ ČLÁNEK

zdroj http://www.halonoviny.cz

Do p… s USA

4.1.2018

Vyšlo v příloze HaNo LUK:

Skládám servítky a pokládám je na jídelní stůl. Tenhle život, můj život, je stejný jako včera, jako předevčírem. Klábosíme, moje partička, rodina a přátelé. „Zítra tady“, říkám. A když přicházejí, obejmeme se. Bouchne šampus, prší bublinky. Sedáme si na balkon, vedeme své řeči, smějeme se.

USA před chvílí shodily „matku všech bomb“ na Afghánistán. Tu. Matku. Všech. Bomb.

Když vyndávám talíře z police, myslím na Afghánistán a Afghánce, tak jako jsem myslela na Afghánistán a Afghánce, když jsem skládala servítky. Co asi zbylo? Co zbylo v oblasti, kde vybuchla tak velká bomba? Vím o tom úplný hovno. Neumím si to představit. Nedokážeme to.

Moje pohyby jsou formální, cokoli, skládám ubrousky, připravuji prkénko na sýr misek, drtím česnek, strouhám to či ono. Udělala jsem to, totéž jako už tolikrát, tak dlouho, jak moje paměť sahá. Stejný život jako včera a předevčírem.

„Co to je?“ ptá se ten můj.

„Sladké brambory, pečené na kokosovém oleji“, říkám.

Jak je asi cítit výbuch dvaadvacetitisíciliberní (cca 11 tun, pro ty, kterým to nic neříká; pozn. překl.)? Jak asi zní její detonace?

Co? Jak? Jak jen se to může stát? Jak jen můžeme rozpoutat takové barbarství proti jiným lidským bytostem? Proti své planetě?

Myslím na afghánské mámy, táty, na jejich děti. Co asi řeknou svým dětem? Jak jim mohou slibovat klid, naději, budoucnost, bezpečí? Jak jim asi řeknou, že všechno bude dobré? Jak by vůbec ještě něco mohlo být dobré? Jak může být dobře pro nás? Jak vůbec může být něco dobré, když USA jsou největším nositelem trvalé krutosti?

Chce se mi řvát. Řvát. Odtrhnout se od toho. Od téhle vlády, od téhle země. Svět už nesmí trpět ani den americkou výjimečností.

Uklízím stůl, dávám talíře do dřezu, zírám do vody, stékající do odpadu. Vypustit to bahno… Chce se mi řvát.

Doprdele. Jdi do prdele, Trumpe. Běž do prdele. Běžte všichni do prdele s tím svým hašteřivým kdo má moc, má pravdu! Do prdele s Obamou. Do prdele s Hillary Clintonovou. Do prdele s Georgem Bushem. Do prdele s Dickem Cheneym. Do prdele se všemi zasranými válečnými štváči. Do prdele s běžnými zprávami. Do prdele s válečným průmyslem. Do prdele s těmi, co vydělávají na válce.

Do prdele se zasranými Spojenými státy americkými.

Missy Comley Beattie, 17. dubna 2017, http://www.intrepidreport.com/archives/20884

Missy Comley Beattie píše pro Národní státní rozhlas a pro časopis Nashville Life Magazine. Byla poradkyní pro sepisování memoárů v Osherském institutu celoživotního vzdělávání Johnse Hopkinse v Baltimoru.

Překlad Vladimír Sedláček

Prohlášení Světové rady míru k rozhodnutí USA o uznání Jeruzaléma za hlavní město Izraele

YTUwMzA0Mj