Mezinárodní den žen v Břeclavi 7.3.2020

7.března 2020 uspořádala MěR KSČM v Břeclavi oslavu svátku Mezinárodního dne žen. Moderování se ujal s.Jaroslav Baťka, předseda OR KČP v Břeclavi, který přivítal předsedu OV KSČM v Břeclavi s.Stanislava Šprtela, místopředsedkyni OV KSČM v Břeclavi s.Ivanku Lauckou, předsedu MěR KSČM v Břeclavi s.Vladimíra Chmelu, předsedkyni MO SČR v Břeclavi paní Vlaďku Procházkovou, předsedu OV ČSBS v Břeclavi s.Václava Vaňka a všechny přítomné ženy a jejich mužský doprovod.

Seznámil přítomné s programem dnešního slavnostního setkání. Pak se slova ujal předseda OV KSČM v Břeclavi s.Stanislav Šprtel, který ženy pozdravil, popřál vše nejlepší k svátku a příjemnou zábavu. Hlavní slavnostní proslov pronesl s.Zdeněk Tesařík, starosta Tvrdonic a kandidát do krajského zastupitelstva za KSČM. Soudruh Tesařík vyzdvihl význam MDŽ, proč vlastně se slaví, snahu pravicových stran po převratu  v roce 1989 tento svátek zrušit a dnešní opětovné potvrzení významu tohoto svátku. Popřál všem ženám příjemnou oslavu svátku MDŽ.

Moderátor s.Baťka předal symbolickou kytičku k svátku MDŽ místopředsedkyni OV KSČM v Břeclavi s.Ivance Laucké a pozval na podium dětský soubor z Tvrdonic, který pak v hodinovém programu obveselil všechny přítomné krásnými scénkami a písničkami.

Soudruh Miroslav  Štěpaňuk přednesl perličky ze školních lavic a následovala volná zábava při poslechu reprodukované hudby, při které si někteří i zatančili. K občerstvení se podávala káva, zákusky a slané pečivo. Vinaři přinesli ochutnat ze svých vinařských specialit a tak v příjemné atmosféře jsme vydrželi až do odpolední páté hodiny. V tombole se daly vyhrát pěkné ceny a dva krásné dorty od Ivanky Laucké. Pěkná akce.

Svrček Milan

Fotogalerie